کمک مسوولان در تکمیل مجتمع فرهنگی تربت‌حیدریه ضروری است

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تقاضای ما از مسوولان به ویژه فرماندار و نماینده مردم تربت‌حیدریه این است که در اخذ مجوزها و جذب اعتبارات کمک کنند تا سال آینده شاهد حرکت جهادی در تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان باشیم.

جعفر مروارید روز چهارشنبه در بازدید از روند تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری تربت‌حیدریه با حضور نماینده مردم تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان افزود: هدف از حضور ما تسریع در فرآیند تکمیل و احداث این پروژه است چون ظرفیت جدیدی به اصحاب فرهنگ و هنر در این شهرستان قرار می دهد.

وی ادامه داد: هم افزایی مدیران در این شهرستان مطلوب است که با همین رویکرد باید تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان را به جلو ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به تاریخ غنی و فرهنگی منطقه تربت‌حیدریه و جوانان مستعد که در حوزه فرهنگی و هنری  این شهرستان فعال هستند این مجتمع می تواند به عنوان یک بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی و هنری منطبق با گفتمان انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: طبق دستور استاندار خراسان رضوی پروژه ها باید سریع تر توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی تکمیل شود و این پروژه به عنوان تبصره ماده ۱۹ مطرح شده و سرمایه گذاری که بتواند آن را تکمیل کند مورد استقبال ما قرار می گیرد.

مروارید ادامه داد: واگذاری زمین همواره توسط اداره کل راه و شهرسازی در ابهام قرار دارد و امیدوارم زمین این مجتمع از طرف آن اداره کل هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود.

وی گفت: اگر فضایی از طرف شهرداری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه واگذار شود برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر در آن استقبال می کنیم.

ساخت مجتمع فرهنگی و هنری تربت‌حیدریه از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و مجری اولیه آن تا سال ۱۳۹۵ اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی بود که پس از آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی واگذار شد و تاکنون ۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی برای این پروژه هزینه شده و تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تکمیل این پروژه به ۲۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها