۱۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84176115
۱ نفر

برچسب‌ها

استقلال آموزش و پرورش از مطالبات جدی مردم فردیس است

کرج - ایرنا - فرماندار فردیس خواستار استقلال آموزش و پرورش فردیس از ناحیه ۲ کرج شد و گفت: استقلال آموزش و پرورش یکی از مطالبات جدی مردم و مسوولان این شهرستان است.

ابوالفضل اینانلو روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس با حضور نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: شهرستان فردیس با کمبود زیر ساخت اداری مواجه است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تقویت شود .

وی  گفت : انتظار می رود  دکتر علیرضا عباسی نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و سایر نمایندگان مجلس در این زمینه اقدام لازم به عمل آورند.

فرماندار فردیس گفت: اکنون  ۸۵ هزار نفر از جمعیت ۱۰۵ هزار دانش آموز آموزش و پرورش ناحیه ۲  کرج مربوط به حوزه شهرستان فردیس است  و همین امر بیانگر ضرورت استقلال آموزش و پرورش  این شهرستان می باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع انتزاع کامل شهرداری فردیس از کرج اشاره کرد و اظهار داشت: طی  سه سال اخیر  جلسات متعددی در معاونت عمرانی استانداری البرز برگزار شد و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم.

اینانلو افزود: هیچ املاک در اختیار شهرداری فردیس قرار نگرفته است و هنوز طرح تفصیلی شهر کرج در فردیس اجرا می شود البته شهرداری فردیس مشاور و پیمانکار مشخص کردند تا بتوانند این موضوع را مرتفع کنند.

فرماندار فردیس در بخش دیگری از سخنانش گفت: نیروگاه منتظر قائم فردیس از سال ۹۴ شیر فلکه سوخت مازوت  با دستور قضایی پلمب شد و در حال حاضر سوخت مازوت در انبار این نیروگاه پلمب شده و برای جلوگیری از آلایندگی هیچ استفاده ای از این سوخت تاکنون نشده است.

اینانلو افزود: چند روز گذشته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از این نیروگاه بازدید کردند و اظهاراتی داشت که مدیرکل محیط زیست استان البرز این خبر آلایندگی را تکذیب کرد.

وی افزود: استان البرز تحت تاثیر آلایندگی استان تهران قرار دارد اگر چه مصرف سوخت گازوئیل در این مجموعه به میزان استاندارد نرسیده است اما خروجی استاندارد است و نیروگاه منتظر قائم هیچگونه آلایندگی برای سلامت مردم ندارد دودی که در نیروگاه مشاهد می شود دود نیست بخار است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها