اردوگاه فرهنگی تربیتی شیروان ردیف اعتباری گرفت

بجنورد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش شیروان گفت: اردوگاه فرهنگی تربیتی امام حسن مجتبی(ع) در روستای گردشگری زوارم بخش مرکزی این شهرستان امسال ردیف اعتباری گرفت و بر این اساس ۱۰ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز آن مصوب شد.

علی ابراهیمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع کل اعتبارات، پنج میلیارد ریال از محل مصوبات سفر استاندار به این منطقه و پنج میلیارد ریال دیگر هم از محل بودجه شهرستان است.

وی گفت: اینک کارشناسان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس باید از این اردوگاه بازدید کنند تا اقدامات لازم برای نحوه اجرایی آن در دستور کار قرار گیرد.

ابراهیمیان با اشاره به اخذ کد پروژه برای این اردوگاه و قرار گرفتن آن در طرح های استانی افزود: این اردوگاه تا اوایل امسال  ردیف اعتباری نداشت اما با قرارگرفتن جزو طرح های استانی اعتبارات برای آن در نظر گرفته شد.

مدیر آموزش و پرورش شیروان با بیان اینکه این طرح از سال ۷۱ راکد بوده است گفت: برای تکمیل و تجهیز کامل اردوگاه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که هم اکنون برق آن در حال وصل شدن است  و ساختمان سرایداری نیز در دست ساخت است.

زمین ۱۰ هکتاری این اردوگاه سال ۷۲ از سوی خیرین و منابع طبیعی تحویل داده شد که در سال ۸۲ مجوز ساخت آن صادر شد اما تاکنون به علت نبود اعتبار اقدام خاص ساختمانی انجام نشده است.

هم اینک این مکان فرهنگی تربیتی دارای سه هکتار نهال کاری و فضای سبز، ۲۵ آلاچیق، سه باب سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی روستا است که برای آبیاری فضای سبز آن تقریبا آبیاری قطره ای صورت گرفته است.

زوارم یا دره بهشت خراسان شمالی از روستاهای هدف گردشگری در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی شهر شیروان یکی از نادرترین ییلاق های خراسان شمالی است.

سالانه شمار زیادی گردشگر و زائر به این خطه تفریحی 'زوارم' سفر می کنند و این منطقه گردشگری در مسیر جاده اصلی استان های شمالی کشور به مشهد واقع شده که با ساخت این طرح مکانی برای اوقات فراغت دانش آموزان و اردوگاهی برای فرهنگیان مهیا می شود.

هم اکنون ۳۰ هزار دانش آموز در ۴۲۱ آموزشگاه شهری و روستایی شیروان زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها