فرماندار: ۳۱۳۶ شغل از ابتدای امسال در ورامین ایجاد شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: از اول فروردین تا ۱۷ دیماه امسال، ۳ هزار و ۱۳۶ شغل در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و مشاغل خانگی در شهرستان ورامین ایجاد شده است.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: بر اساس سهمیه، شهرستان ورامین متعهد به ایجاد ۳ هزار و ۹۸۷ فرصت شغلی پایدار در سال جاری است که از این تعداد و براساس گزارس سامانه رصد، تا کنون ۳ هزار و ۱۳۶ شغل در ورامین ایجاد شده است.
وی افزود: این تعداد شغل ایجاد شده، ۷۸.۷ درصد از تعهدات ایجاد اشتغال در شهرستان ورامین است.

وی اظهار داشت: از مجموع مشاغل ثبت شده در سامانه رصد، ۷۶ مورد مربوط به بهزیستی، ۱۵۳ مورد فنی و حرفه ای ، ۱۲۵ مورد کمیته امداد ، ۵۴ مورد فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، یکهزار و ۸۸۵ مورد صنعت، معدن و تجارت یکهزار ۸۴۰ مورد مربوط به کشاورزی، ۲ مورد اداره کار و یک مورد مربوط به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

فرماندار ورامین با اشاره به تلاش بنیاد برکت در ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در مناطق روستایی ورامین گفت: به همت دولت تدبیر و امید، تمامی روستاهای شهرستان ورامین با اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده، از زیرساخت‌های توسعه برخوردار بوده و علاوه بر اجرای طرح‌های عمرانی، زیرساخت‌های مورد نیاز فرهنگی، بوستان‌های محلی، زمین چمن مصنوعی و کتابخانه احداث شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به حوزه اشتغال روستایی در ورامین گفت: با تلاش بنیاد برکت، از ابتدای امسال تاکنون ۶۰۰ فرصت شغلی در شهرستان ورامین ایجاد شد.

وی گفت: این مشاغل در حوزه صنعت، کشاورزی، تولید قارچ، دامداری، ایجاد گلخانه و تولید فرش است.

کاغذلو اظهار داشت: بسیاری از روستاهای شهرستان ورامین در حوزه‌های تخصصی فعالیت‌های چشمگیری دارند، به طور مثال روستای احمدآباد، قطب تولید سفال استان تهران است که توجه به این حوزه می‌تواند به توسعه کارگاه‌های تولید سفال و ایجاد اشتغال منجر ‌شود.

وی افزود: طرح فرش میناخانی ورامین که در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده، دیگر ظرفیت شهرستان ورامین است که با ارائه تسهیلات ویژه به فعالان این عرصه، می‌توان فرصت‌های شغلی پایداری را در شهرستان ایجاد کرد.

وی تأکید کرد: استمرار در برگزاری جلسات تخصصی، پیگیری وضعیت مشاغل ایجاد شده در شهرستان و ارائه آموزش لازم به افراد جویای کار می‌تواند فرصت‌های شغلی پایداری را در شهرستان ایجاد کند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها