۱۴میلیارد تومان وام خسارت کرونا به واحدهای کشاورزی زنجان پرداخت شد

زنجان - ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: تا کنون ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات جبران خسارت کرونا به واحدهای آسیب دیده بخش کشاورزی در این استان پرداخت شده است.

جواد تاراسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات به ۱۲۷ فقره پرونده با ظرفیت اشتغال هزار و ۳۲۶ نفر اعطا شده است.  

وی ادامه داد: حدود ۳۷ درصد از این تسهیلات به واحدهای مرغداری در استان اختصاص یافت.  

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: شهرستان های زنجان و خرمدره به ترتیب با میزان ۴۳ درصد و ۳۳ درصد، بیشترین میزان تسهیلات درخواستی در استان را داشتند.  

وی افزود: رسته های فعالیت واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه ای سبزی و صیفیجات و مراکز تولید محصولات زینتی و ماهیان زینتی نیز جزو رسته های مشمول طرح حمایتی مربتط با خسارت های شیوع ویروس کرونا هستتند.  

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون ۳۱۰ واحد پرورش طیور اعم از مرغ گوشتی، مرغ تخم‌گذار و بوقلمون در این استان فعالیت دارند، گفت: از این تعداد زمینه فعالیت ۲۳۸ واحد، پرورش مرغ گوشتی است و ۱۷ واحد نیز در زمینه پرورش مرغ تخم‌گذار فعالیت می کنند.

وی افزود: در مجموع  واحدهای پرورش طیور در استان سالانه ۵۴ هزار تن تولید دارند که حدود ۳۰ هزار تن آن در استان به مصرف می رسد و ۲۵ تن دیگر نیز به استان های دیگر صادر می شود.

تاراسی بیان اینکه اکنون ۳۹ هکتار گلخانه در استان زنجان وجود دارد، گفت: بیش از سه هزار نفر در این استان در زمینه کشت محصولات گلخانه‌ای مشغول به کار هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =