کتابِ "پژوهشی در ترور حاج قاسم" رونمایی شد

جیرفت - ایرنا - کتاب «پژوهشی در ترور حاج قاسم سلیمانی» به قلم خلیل الله همایی راد از فعالان رسانه ای و جانبازان دفاع مقدس همزمان با ایام نخستین سالگرد شهادت سردار دلها در کرمان رونمایی شد.

 همایی راد نویسنده این کتاب که خود از جانبازان دفاع مقدس و مدیرکل سابق امنیتی و سیاسی استان کرمان است روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید سلیمانی، زمان نگارش کتاب «پژوهشی در ترور حاج قاسم سلیمانی» را  بمدت ۴۰ شبانه روز از  ۱۰ فروردین  تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری عنوان کرد.

وی افزود: ایده نگارش کتاب پژوهشی در ترور حاج قاسم سلیمانی را یادداشت‌های خود پس از شهادت سردار دلها و تشویق و ترغیب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اعلام کرد و نگاه و تحلیل ویژه‌ از رویداد ترور سردار را دیگر علت نگارش این کتاب دانست.

همایی راد بیشترین الهام کتاب خود را از یادداشت «ترور حاج قاسم و اثر پروانه‌ای» اعلام کرد و این یادداشت را شامل فرمول ریاضی آشوب در جهان پس از شهادت سردار سلیمانی بر اساس منطق ریاضی برشمرد.  

وی با بیان اینکه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تمامی یادداشت‌های بنده را بعد از شهادت سردار دلها مطالعه می‌کرد، افزود: حسین اسحاقی پیشنهاد جمع آوری یادداشت‌ها را به صورت کتاب به بنده ارائه کرد و پس از ۴۰ روز تلاش شبانه‌روزی این مهم محقق شد.

نویسنده کتابِ پژوهشی در ترور حاج قاسم سلیمانی، به یادداشت خود در مورد سردار سلیمانی اشاره کرد و اسطوره‌ای به نام حاج قاسم، حاج قاسم یک منشور بود و ترور حاج قاسم و اثر پروانه‌ای را از جمله عناوین یادداشت‌های خود دانست.

وی به ارادت قلبی خود نسبت به مردم جنوب کرمان اشاره کرد و از انتشار کتاب پژوهشی در ترور حاج قاسم سلیمانی توسط انتشارات حضرت رقیه (س) در جنوب کرمان خبر داد.

همایی راد از حمایت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در چاپ کتاب پژوهشی در ترور حاج قاسم سلیمانی قدردانی کرد.

وی محورهای کتاب خود را زندگی سردار شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، حادثه‌ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ ریشه‌های ترور سردار و همراهانش و نظریه‌ آشوب و اثر پروانه‌ای و بحران کنونی در جهان با نگاه تمدنی عنوان کرد.

کتاب «پژوهشی در ترور حاج‌قاسم» با عنوان فرعی «شرح یادداشت ترور حاج‌قاسم و اثر پروانه‌ای» را انتشارات حضرت رقیه در ۳۲۹ صفحه منتشر کرد.

این کتاب شرح و تفسیر یادداشت هفتم فروردین این نویسنده است که تحت عنوان (ترور حاج قاسم و اثر پروانه ای) منتشر شده و بازتاب زیادی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشت و مورد استقبال قرار گرفت.

کتاب مذکور مشتمل بر۴۰ یادداشت است و در چهار سر فصل کلی یعنی زندگی و شخصیت سردار شهید سپهبد سلیمانی، ماجرای ترور و ریشه های آن در منطقه، آشوب کنونی پس از ماجرای ترور و همچنین بررسی قرائن و شواهد فروپاشی تمدن غرب بر اساس نظریه توین بی می باشد که با این حادثه، تشدید شده است.

شهید سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از برجسته ترین مقام های رسمی نظامی ایران بود که به همراه ابو مهدی المهندس همرزم وفادارش به دست آمریکایی ها در خاک عراق به شهادت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها