هنرستان دخترانه با ۱۲ کلاس درس در شهر یزد افتتاح شد

یزد - ایرنا - یک باب هنرستان دخترانه با ۱۲ کلاس درس و ۶۲ میلیارد ریال هزینه روز چهارشنبه با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و جمعی از مسوولان محلی در شهر یزد به بهره برداری رسید.

این  واحد آموزشی که در ۲ طبقه ساخته شد، ۳۰  میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آن از مجل کمک های خیری و بقیه از محل اعتبار دولتی تامین و به نام « ابوطالب صابری» یکی از خیران استان نامگذاری شد.

هم اکنون حدود ۴۰ درصد دانش آموزان دوره متوسطه استان یزد در هنرستان‌ها تحصیل می کنند. 

در حال حاضر  افزون بر ۲۷۰ هزار دانش آموز استان از طریق فضای مجازی در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۵۷ هزار و ۴۶۶ نفر دانش آموزان دوره اول متوسطه و  ۵۰ هزار و ۱۴۵ نفر هم در دوره دوم متوسطه و بقیه در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی تحصیل می کنند.

معاون برنامه ریزی و امور مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز کشور در آیین افتتاح هنرستان یاد شده  گفت: یزد به شهر قنات، قنوت و قناعت معروف است و این ویژگی افراد را به اصالت خود سوق می دهد که زندگی امروز انسان ها به آن وابسته است. 
فاطمه مهاجرانی از یزد با عنوان نماد اصالت و  وقار مردمان آن یاد کرد و افزود: این استان در طول تاریخ همیشه منشا خیر و برکت بوده و هست. 
به گفته وی معنای توسعه ، دستیابی به رشد همه جانبه و متوازن است و توجهی که در استان به حوزه های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی می ‌شود، قابل تحسین است. 
معاون سازمان نوسازی اضافه کرد: با توجه به صنعتی( چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی) بودن یزد، نیاز است، هنرستان ها به عنوان حلقه ارتباطی بین تولید ثروت و صنعت قرار گیرد . 
خانم مهاجرانی با قدردانی از این خیر مدرسه ساز یزدی با بیان اینکه کار خیران باقیات الصالحات است ، افزود: دانش آموزان دختر که در آینده از این هنرستان دانش آموخته  و در صنعت کشور مشغول به کار و نقش آفرینی می شودند تا ابد خیر و برکت آن به فرد خیر می رسد. 

وی  نقش خیران مدرسه ساز در تامین فضاهای آموزشی و توسعه کشور را مهم دانست و گفت: خیران مدرسه ساز در تامین و توسعه فضاهای آموزشی در استان ها و به ویژه در مناطق کمتر برخوردار نقش مهمی به عهده دارند. 

مهاجرانی در ادامه با اشاره به نخستین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: این شهید والا مقام به ما یاد داد ،باید برای ایران فداکاری کنیم. 

همچنین مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یزد گفت: این استان با کمبود فضای آموزشی در حوزه هنرستان ها روبروست که خیران در رفع این موضوع همراهی خوبی با این اداره کل و آموزش و پرورش دارند. 

به گفته جواد ذاکر تفاهم نامه هایی برای ساخت ۶ باب هنرستان در استان با افراد خیر منعقد شده است که  پس از ساخت و تکمیل این واحد ها افتتاح می شود. 

مدیرکل نوسازی مدارس یزد با اشاره به مشارکت ۱۸۵ میلیارد تومانی خیران استان در عرصه مدرسه‌سازی گفت: همراهی آنها در استان بی نظیر است.

ذاکر اظهار امیدواری کرد که با همراهی خیران فضاهای آموزشی با کیفیت مناسب تحویل آموزش و پرورش استان شود. 

همچنین معاون متوسطه اداره کل آموزش و پروش یزد گفت: حرکت های خوبی از سوی افراد خیر برای  ساخت هنرستان در حال انجام است. 

سیدعلی کارآموز با بیان اینکه استان یزد مهد تحول آموزش مهارتی است ،تاکید کرد که بر اساس اهداف قانون برنامه ششم توسعه تا پایان این برنامه پنج ساله، حدود نیمی از دانش آموزان دوره متوسطه باید در هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کار دانش تحصیل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها