۱۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۱
کد خبرنگار: 3104
کد خبر: 84176029
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هزار آزمایش مشکوک به کرونا در قشم انجام شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود ۱۱ هزار نمونه گیری افراد مشکوک به ویروس کرونا در قشم انجام شده است.

دکتر حمیدرضا بهزادی در جلسه شورای سلامت شهرستان قشم افزود: ۱۰ هزار نمونه از تست ها به روش پی سی آر (PCR) و تعداد یکهزار آزمایش به روش رپیدتست (RAPIDTEST) گرفته شد.

وی ادامه داد: در طرح شهید سلیمانی تعداد یکهزار و ۴۴۴ منزل مسکونی توسط مرکز بهداشت شهرستان قشم گندزدایی شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح کرد: هم اکنون ۳۲ بیمار کرونا در قرنطینه خانگی به سر می‌برند که از این تعداد ۲۱ نفر در قشم، ۶ مورد در درگهان و مابقی در روستاها هستند.

وی اظهار کرد: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی احتمال ورود به پیک بعدی وجود دارد.

بهزادی گفت: کادر درمان بسیار تحت فشار هستند و یک مورد بیماری در ایشان باعث حضور نیافتن ۲ هفته ای وی و همچنین شیوع این ویروس در سایر همکاران می‌شود.

وی افزود: با حضور مسافران در قشم که هم اکنون ۹۰ درصد هتل‌ها را پر کرده‌اند، احتمال شیوع بیشتر بیماری وجود دارد و جلوگیری از این امر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکانپذیر است.

بهزادی در ادامه از رعایت نکردن مسایل بهداشتی توسط اتباع بیگانه غیرمجاز سخن گفت و افزود: متاسفانه رفت و آمد اتباع غیر مجاز باعث شیوع بیماری‌های گوناگون همچون مالاریا می‌شود.

وی تصریح کرد: فرد مبتلا به این بیماری به عنوان ذخیره انگلی شناخته می‌شود و امکان انتقال به سایر افراد را دارد.

مدیر شبکه بهداشت قشم اظهار کرد: یک مورد بیماری مالاریا در فرد تبعه پاکستان شناسایی و فورا توسط پزشک متخصص به مرکز بهداشت معرفی شد.

وی در پایان تاکید کرد: در منزل و مسیر رفت و آمد و محل کار بیمار تا شعاع پنج کیلومتری آن، تعداد ۵۶۰ آزمایش مالاریا انجام شد و خوشبختانه با اقدام به موقع از شیوع این بیماری جلوگیری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها