استفاده از ظرفیت زنان در پست های مدیریتی افزایش یابد

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: مدیران شهرستان باید از ظرفیت بانوان در بدنه مدیریتی و اداری استفاده کرده و به آنها اعتماد کنند.

علی خوان پایه در نشست کار گروه بانوان و خانواده شهرستان گچساران افزود: پرورش مدیران در حوزه بانوان باید در اولویت ادارات شهرستان قرار دارد.

وی بیان کرد: ارتقای جایگاه زنان در ابعاد مختلف از سیاست های اصولی دولت تدبیرو امید است و تنها محدود و منحصر به گرفتن پست های مدیریتی نیست.

خوان پایه اظهار داشت: شناخت و فهم جایگاه بانوان در جامعه، کلید راهی برای برون ‌رفت از بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

 وی گفت: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش انکار ناپذیری در فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف جامعه دارند.

 خوان پایه تصریح کرد: توسعه پایدار و تحقق عدالت اجتماعی باتوجه به بحث زنان اهمیت پیدا می کند و بدون توجه به قشری که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه برخی از  فعالیت هایی که در دستگاه های اجرایی انجام می شود اثربخشی لازم را ندارد گفت: متأسفانه آنگونه که باید در حوزه حقوق شهروندی و ارتقاء منزلت و جایگاه بانوان اقدامی صورت نمی گیرد. 

خوان پایه با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی گفت:مهمترین اولویت پس از مسائل امنیتی–انتظامی ،موضوعی آسیب های اجتماعی است،مباحثی که به صورت شاخص و با رویکرد کاهش با ورود همه دستگاههای اجرایی امکان پذیر می شود.

فرماندار گچساران به مشکلات حوزه آسیب های اجتماعی اشاره گرد و افزود: تمامی تلاشها در جهت بازسازی خانواده ها در ۲ بعد اجتماعی و روحی و روانی است که باید رابطین بانوان در ادارات این مسئله را در برنامه و اهداف خود مد نظر قرار دهند.

کارشناس امور بانوان فرمانداری در این نشست گفت: یکی از مهمترین وظایف کارگروه زن و خانواده شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی بانوان است.

سیده حکیمه حسینی  از اعضای کارگروه خواست تمام تلاش خود را برای رفع معضلات حوزه بانوان بکار گیرند.

وی با اشاره به بحث مدیریتی و مسئولیت پذیری بانوان در جامعه اظهار داشت: زنان علاوه بر فعالیتهای اجتماعی نقشی کلیدی و اثر گذار را در خانواده و فرزند پروری نیز ایفا می کنند که باید با تقویت ایمان و بحث اعتقادی الگوی خوب و نمونه ای برای سایر بانوان و افراد جامعه باشند. 
حسینی  از مسئولان ادارات و نهادها دولتی خواست بانوانی را به عنوان نماینده دستگاه های خود در این پست به کار گیرند که دغدغه مسائل را داشته باشند .

وی ادامه داد: این بانوان همچنین بتوانند بخش عظیمی از وقت خود را در این حوزه برنامه ریزی کنند.

حسینی  افزود: انتظاری که از رابطین بانوان ادارات داریم این است که فعالیت خود را بیشتر نموده و با ارائه طرح و برنامه در حوزه بانوان مثمر ثمر باشند .

وی تصریح کرد: در صورتیکه فعالیت هایی که به صورت پراکنده در مورد خانواده ها و بانوان در حال برگزاری است تجمیع و ساماندهی شود نتایج آن چندین برابر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها