کشف بیش از ۶ تن مواد مخدر به همت مرزبانی

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از ۶ تن انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این عملیات‌ها در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشور انجام می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشورمان، مرزداران استان سیستان و بلوچستان از فعالیت یک باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر در منطقه مرزس مکسوخته سراوان مطلع و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، انهدام این باند و کشف محموله موادمخدر در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، مسیرهای تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص و در راستای مقابله با سوداگران مرگ چندین تیم پوششی و عملیاتی از مرزداران هنگ مرزی سراوان با اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله بزرگ موادمخدر را کشف کنند.

سردار گودرزی تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را وارد کشور کنند، زمانی که خود را در کمین و محاصره مأموران دیدند با مخفی کردن محموله موادمخدر از محل متواری می‌شوند و مرزداران در این عملیات موفق شدند مقدار ۶ تن و ۱۶۰ کیلوگرم تریاک و ۴۳۹ کیلوگرم حشیش به همراه مقادیری سلاح و مهمات مربوطه را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مرزنشینان عزیز استان سیستان و بلوچستان با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنان در برقراری امنیت پایدار و کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha