۷۰۰ مددجوی کمیته امداد قم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فراگرفتند

قم- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: در ۹ ماه گذشته ‌ ۷۰۰ مددجوی این نهاد در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های لازم برای اشتغال‌زایی فراگرفتند.

مهرداد مصلح روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این آموزش‌ها بر اساس تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای انجام و برای همه شرکت‌کنندگان گواهی پایان دوره صادر شد.

وی اضافه کرد: آموزش‌های ارایه شده در سه دوره آموزش‌های مهارتی بلندمدت، دوره پایدارسازی در رشته‌های مصنوعات چوبی، دام‌پروری و پرندگان زینتی و دوره کسب‌وکار است.

وی ادامه داد: مددجویان پس از شرکت در آموزش‌های مهارتی و قبل از اقدام به اشتغال، برای موفقیت هرچه بیشتر در کاریابی و یا خوداشتغالی،‌ تحت مشاوره استعدادسنجی قرار می‌گیرند.

به گفته مصلح، برای پایدارسازی مشاغل نیز مددجویان تا چند سال پس از اشتغال تحت نظارت کارشناسان فنی و حرفه‌ای هستند.

وی گفت: از تعداد ۷۰۰ نفری که در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌اند، تاکنون کاریابی برای ۲۵۰ نفر انجام شده و برای سایر افراد نیز با توجه به علایقشان صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تمام افراد شرکت‌کننده در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای برای دریافت وام خوداشتغالی به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

معاون کمیته امداد قم خاطرنشان کرد: در سال جاری آموزش یک هزار و ۷۰۰ مددجو هدف‌گذاری شده بود که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در برگزاری کلاس‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین برگزاری کلاس‌ها به‌صورت وبینار، امیدواریم تا پایان سال این هدف محقق شود.‌

وی افزود: در طول سال گذشته، یک هزار و ۷۰۰ مددجو تحت آموزش فنی و حرفه‌ای قرار گرفتند.

حدود ۲۲ هزار و ۲۷ هزار خانوار در قالب حدود ۳۹ هزار و ۸۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد قم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha