ثبت‌نام مسکن ملی از ۱۸ دی در ۹ شهر استان همدان آغاز می‌شود

ایرنا- همدان- مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: مرحله سوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی و تولید مسکن، از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۸ دی آغاز می‌شود و ۹ شهر استان برای اولین بار می‌توانند برای خانه‌دار شدن، اقدام به نام‌نویسی کنند.

داریوش حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متقاضیان بدون مسکن در شهرهای مریانج، رزن، قهاوند، کبودراهنگ، فامنین، فیروزان، برزول، دمق و گل‌تپه می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

وی اظهار داشت: بر اساس اولویت‌بندی، متقاضیان این شهرها به مدت یک هفته می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این طرح، درخواست خود را برای خرید واحد مسکونی ثبت کنند.

حسینی عنوان کرد: متقاضیان این شهرها می‌توانند از تاریخ بازگشایی سامانه تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ دی با مراجعه به سامانه www.tem.mrud.ir نسبت به نام‌نویسی بر اساس شرایط اعلامی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت تامین زمین، پس از پالایش و بررسی شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت تعیین شده از بین متقاضیان انتخاب می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان یادآور شد: در این مرحله که از طریق ارسال پیامک زمان آن به متقاضیان مشمول اعلام می‌شود، متقاضیانی که به دلیل انتخاب شهر محل تقاضا، انصراف داده یا رد درخواست شده‌اند، می‌توانند در زمان اعلامی طی پیامک با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن نسبت به تغییر شهر محل تقاضای خود بر اساس شرایط اعلامی از سوی این وزارت در اطلاعیه‌های بعدی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی، نخستین اولویت ما است، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته در مرحله نخست پنج هزار واحد مسکن در همدان ساخته و از ظرفیت ادارات دولتی در این زمینه استفاده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: زمین‌هایی که برای این طرح در نظر گرفته می‌شود باید از لحاظ حقوقی بدون مشکل و معارض باشد.

وی تاکید کرد: تا پایان اجرای طرح اقدام ملی و تولید مسکن، بیش از ۹ هزار واحد مسکونی در همدان ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

حسینی اظهار داشت: متقاضیان باید نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان آورده داشته باشند و هر یک از واحدهای مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۲ ساله با سود ۱۸ درصد واگذار می‌شود.

وی گفت: زمین این واحدها نیز امسال قیمت گذاری می‌شود و پس از گذشت ۲ سال، در اقساط ۳۶ ماهه از متقاضیان دریافت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان افزود: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه‌های مسکونی در کوی شهید مدنی و کوی شهید بهشتی و شهرک فرهنگیان ساخته می‌شود.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha