فیلمساز همدانی مقام اول جشنواره بین‌المللی رسام را کسب کرد 

همدان-ایرنا- «مهدی جهانگیری» فیلمساز همدانی موفق به کسب عنوان نخست بخش نماهنگ دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت رسام شد.

به گزارش ایرنا، مدیر هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان روز چهارشنبه در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره رسام که در باغ موزه دفاع مقدس همدان و در ارتباط تصویری زنده با منطقه آزاد اروند و حضور تعدادی از مسئولان کشوری برگزار شد، اظهار داشت: از استان همدان ۱۶ اثر در بخشهای داستانی، مستند، انیمیشن، نماهنگ و فیلمنامه به جشنواره بین المللی رسام ارسال شد.

«امین لطفی شهپر» افزود: از مجموع آثار ارسالی ۲ نماهنگ ماندگار انیمیشن «جانباز» و «بابام شده ستاره» با بهره گیری از مجموعه آلبوم موسیقی بابام شده ستاره «کمال مدنی» و کارگردانی «مهدی جهانگیری» حائز رتبه اول شدند.

وی گفت: این آثار با تکنیک ۲ بعدی و مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان تهیه و تولید شده است.

مدیر هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه جشنواره بین المللی رسام با همکاری بنیاد و منطقه آزاد اروند برگزار شد، افزود: ۴۹۸ اثر داخلی از هشت استان و ۲ هزار و ۷۶۰ اثر هنری با موضوع دفاع مقدس و مقاومت از ۱۰۸ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره بین المللی رسام ارائه شد که آثار ارسالی نسبت به دوره اول جشنواره ۲۳ درصد افزایش داشت.

به گزارش ایرنا سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، به منظور تلاش برای بازشناسی نقش موثر دوران دفاع مقدس و انعکاس سیمای حماسه آفرینان قهرمان و مقاومت مردان و زنان آزاده ایران اسلامی و سایر ملل و پاسداشت مدافعان و زنده‌نگه داشتن فرهنگ دفاع در بین فیلمسازان نسل جوان، دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام (دفاع مقدس و مقاومت) را با رویکرد مدافعان وطن و مدافعان حرم در ۲ بخش اصلی فیلم (١۸٠ ثانیه‌ای- مستند- داستانی- پویانمایی- نماهنگ) و فیلمنامه برگزار می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها