توزیع ۱۰۹ میلیون لیتر سوخت و اخبار کوتاه کرستان

سنندج - ایرنا - توزیع ۱۰۵ میلیون لیتر سوخت در کردستان، کشف ۱۳ تن چوب قاچاق جنگلی در مریوان و شناسایی عامل اصلی قاچاق ذغال روستای گاگل مریوان از جمله اخبار کوتاه این استان در روز چهارشنبه ۱۷ دی ماه است.

به گزارش ایرنا مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به اینکه در سال جاری  ۱۰۹میلیون لیتر سوخت در بین بهره بردارا ن بخش کشاورزی استان توزیع شده است گفت: ۸۵ درصد از این میزان سوخت توزیع شده به ۲۹ هزار دستگاه ادوات کشاورزی تخصیص یافته است.

عبدالله گیتی منش اظهار داشت: در سال جاری  ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت به بهره بردان بخش کشاورزی شهرستان‌های قروه دهگلان که دارای هشت هزار دستگاه تراکتور بوده تحویل داده شده است.

وی خواستار تسریع در اجرای طرح پلاک گذاری ادوات کشاورزی استان شد و اضافه کرد: اجرای این طرح  در کاهش قاچاق سوخت و ارز ،  مدیریت و نظارت بر توزیع سوخت نقش موثری خواهد گذاشت.

۱۳ تن چوب قاچاق جنگلی در مریوان کشف و ضبط شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: ماموران انتظامی حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان در بخش سرشیو اطراف روستای اسلام دشت ۲ کامیون حامل چوب درختان جنگلی را متوقف کردند.

آزاد نامداری اظهار داشت: بعد از اطلاع نیروهای انتظامی کارشناسان اداره منابع طبیعی جهت تشخیص محموله های توقیف شده به محل اعزام شدند و در بازرسی از این ۲ کامیون مشخص شد محموله ۱۳ تنی چوب درختان به ارزش ۶۵۰ میلیون ریال از نوع قاچاق است که بلافاصله محموله توقیف و به این اداره منتقل شد.


عامل اصلی قاچاق ذغال روستای گاگل شناسایی شد 

وی اضافه کرد: در ادامه کشیک های شبانه روزی نیروهای اداره منابع طبیعی و گزارشات واصله، یک دستگاه خودروی مزدا حامل ذغال قاچاق در روستای گاگل بخش سرشیو متوقف شد.

وی گفت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد راننده خودروی توقیف شده به عنوان عامل اصلی قاچاق ذغال حاصل از درختان جنگلی در این روستای است و پس از توقیف محموله، پرونده این شخص  تشکیل و به مراجع قضایی جهت برخورد قانونی ارسال شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: در پی گشت زنی نیروهای حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در جنگل های محدوده‌ روستاهای اسکول و دره مر تخریب اراضی جنگلی و تبدیل به مُوستان شناسایی شد .

نامداری افزود: متخلفان اقدام به تخریب اراضی ملی در سطح ۱۰ هزار متر مربع و تبدیل آن به موستان کرده بودند که بر اساس حکم دادستانی شهرستان، تمامی موهای غرس شده در محدوده مذکور قلع و قمع و بقایای مُوها نیز معدوم شدد.

از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار را مراتع تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و یکی از شهرستان‌های دارای پوشش جنگلی وسیع است که جنگل های آن از نوع جنگل های زاگرس به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها