افزون‌بر ۶ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف افزون‌بر ۶ تن انواع موادمخدر توسط مرزداران سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس سردار احمدعلی گودرزی در این‌باره اظهارداشت: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشورمان، مرزداران سیستان و بلوچستان از فعالیت یک باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مک‌سوخته سراوان مطلع و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، انهدام این باند و کشف محموله موادمخدر در دستورکار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، مسیرهای تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص و در راستای مقابله با سوداگران مرگ چندین تیم پوششی و عملیاتی از مرزداران هنگ مرزی سراوان با اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله بزرگ موادافیونی را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را وارد کشور کنند زمانی که خود را در کمین و محاصره ماموران دیدند با مخفی کردن محموله موادافیونی از محل متواری می‌شوند و مرزداران در این عملیات موفق شدند مقدار ۶ تن و ۱۶۰ کیلوگرم تریاک و ۴۳۹ کیلوگرم حشیش به همراه مقادیری سلاح و مهمات مربوطه را کشف کنند.

وی از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مرزنشینان عزیز استان سیستان و بلوچستان با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنان در برقراری امنیت پایدار و کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =