۱۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 84175825
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان همچنان با کاهش منابع خون مواجه است

گرگان - ایرنا - مدیرکل سازمان انتقال خون گلستان گفت که این استان همچنان با مشکل کمبود خون مواجه است و در این رابطه همراهی مردم نوع دوست را بیش از پیش نیاز داریم.

سیدصادق بنی‌عقیل امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنظر می رسد سرمای زمستان در میزان مراجعه مردم گلستان به پایگاه‌های انتقال خون نوسان ایجاد کرد که در نتیجه آن ذخیره خونی استان در حد کمتر از پنج روز است.

وی با یادآوری مصرف دائم و مستمر خون در تمام روزهای سال؛ گفت: اکنون گروههای خونی A، B، O و AB+  در گلستان مصرف بیشتری دارد و بخش عمده‌ای از نیاز مردم استان مربوط به این گروه‌ها است.

مدیر کل انتقال خون گلستان افزود: اگر بتوان روند اهدای حداقل یک بار خون در سال را بین مردم نهادینه کرد؛ نیاز استان گلستان قابل تامین است.

بنی‌عقیل اضافه کرد: بیماران خاص نظیر تالاسمی، کَنسِر، دیالیز، هموفیلی، نوزادان یرقانی و مادران باردار بخش قابل توجهی از مصارف خونی گلستان را تشکیل می دهند جدای از اینکه مصدومان سوانح و اورژانس هم نیازمند منابع بیشتری هستند.

به گزارش ایرنا گلستان با ۱۴ شهرستان و حدود ۱.۹ میلیون جمعیت دارای سه پایگاه ثابت خون‌گیری در شهرستانهای گرگان، گنبد و علی‌آبادکتول است.

زنان و مردان از ۱۸ تا سن ۶۰ سالگی و در صورت اهداکننده مستمر بودن تا سن ۶۵ سالگی می‌توانند خون اهدا کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها