سرانه دریافتی ایتام در ماکو ۱.۵ برابر میانگین استانی است

ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: هم اکنون سرانه دریافتی نقدی ایتام در این شهرستان ۱.۵ برابر میانگین استانی است.

محمد محمد نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، بیش از ۱۲ میلیارد ریال توسط خیّران به ایتام و محسنین در شهرستان ماکو مساعدت شده است.

وی ادامه داد: این میزان مساعدت شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با بیان اینکه یک‌هزار و ۴۵۰ نفر حامی نیکوکار در این شهرستان فعالیت می کند، افزود: این حامیان  حمایت ۴۲۰ نفر از ایتام و محسنین را بر عهده دارند که از این تعداد، ۱۴۰ نفر یتیم  و ۲۸۰ نفر فرزندان محسنین هستند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌ های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می ‌گذرد.

در سال‌ های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌ های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک ‌های مشاوره‌ای بخشی از این وظایف است.

تعداد مددجویان این نهاد در ماکو ۲هزار و ۹۶۲ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۸۹۹ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۵۲۹ خانوار با پنج هزار و ۵۲۳ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیت ۵.۱ درصد را تشکیل می‌دهند.

ماکو در شمال آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها