مجهز نبودن مراکز درمانی قم به ذخایر آب مشکل ساز است

قم – ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: ایجاد ذخیره مناسب آب در مراکز درمانی، کلینیک های بهداشتی و نانواییهای ضروری است و نداشتن چنین ذخایری می تواند در مواقع بحرانی مشکل ساز شود.

علی جان صادق پور روز چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی پاسخ به بحران استان قم با بیان گزارشی از نحوه اجرای عملیات تعمیر رینگ غربی خط لوله اصلی آب قم، افزود: در این عملیات که چند روز به طول انجامید و ۵۰ درصد قم را تحت تاثیر قرار داد، مشکلات زیرساختی در این زمینه روشن شد.

وی گفت: از جمله مشکلاتی که در زمان اجرای این عملیات اصلاح خط اصلی آب مشخص شد، مجهز نبودن مراکز درمانی و کلینیک ها و برخی مراکز مهم خدماتی به منابع آبی است که ضروری است تا نسبت به رفع این کمبود برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

مدیرعامل آبفای قم اظهار داشت: فرسودگی و نشتی شیر تخلیه ۱۴۰۰ در رینگ اصلی غربی قم دلیل اصلی بروز حادثه و ضرورت تعمیر این خط بود که به دلیل اینکه این عملیات، ۵۰ درصد جمعیت استان را تحت تاثیر قرار می دهد از خطرپذیری بالایی برخوردار بود.

وی گفت: اصلاح این خط به دلیل اهمیت بسیار بالای آن، مانور واقعی و عملیاتی بود که با هماهنگی تمام دستگاههای استان اجرا و به افتخار و تجربه ارزشمندی برای قم تبدیل شد.

صادق پور گفت: دراین مانور هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاههای مختلف استان انجام و با وحدت مدیریت تمام ظرفیت های موثر برای اصلاح خط اصلی آب شرب در کمترین زمان ممکن پای کار آمد.

وی با بیان اینکه این عملیات با استفاده از سامانه ها و ظرفیتهای نیروی انسانی کارشناس و خبره انجام شد گفت: این عملیات در پنج مرحله از ۲۶ تا ۳۰ مهرماه اجرایی شد که در آن ۳ هزار و ۸۴۵ نفر ساعت در قالب ۶ تیم عملیاتی مشارکت داشت.

صادق پور با بیان اینکه به دلیل اهمیت و ضرورت تعمیر این خط لوله آب در کمترین زمان ممکن، جلسه های متعددی در سطح استان پیش از عملیاتی شدن آن انجام شد، گفت: استفاده از ظرفیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی، ارسال ۷۰ هزار پیامک و همچنین فعال کردن سامانه های الکترونیکی برای بهبود پاسخگویی به مردم از جمله اقدام های انجام شده برای اطلاع رسانی به مردم در زمان اجرای این طرح بود.

وی ادامه داد: به منظور تامین آب مورد نیاز مردم در زمان اجرای عملیات این خط اصلی آب، استفاده از مخازن ذخیره، چاه های رزرو، تغییر خطوط آب و همچنین استقرار تانکرهای آب رسان ثابت و سیار در مناطق درگیر قطع آب استفاده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha