سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی استان اردبیل توسعه می‌یابد

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی با هدف جهش تولید و ایجاد اشتغال در این استان توسعه می‌یابد.

به گزارش ایرنا ، عباس جنگی مرنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با ابلاغ شیوه نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی که در جهت اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و پس از توافق ۲ وزارتخانه نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفت از ابتدای سال جاری فعالیت‌های گسترده‌ای از سوی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آبی آغاز شده است.

وی اظهارکرد: تاکنون بیش از ۱۲ فراخوان دعوت از سرمایه‌گذاری در مخازن سدها و حاشیه رودخانه‌های استان منتشر شده و سرمایه‌گذاران بیشتری برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل فهرست ۴۸ گانه از پهنه‌های آبی دارای ظرفیت رونق و توسعه گردشگری آبی استان اردبیل شامل سدهای بزرگ مخزنی و سدهای کوتاه، آبشارها، برکه‌ها، چشمه‌های آبگرم معدنی و حاشیه رودخانه‌ها احصا و پهنه‌های آبی مستعد توسعه صنعت توریسم در کمیته هماهنگی توسعه گردشگری آبی استان به تصویب رسیده است.

جنگی مرنی ضمن اعلام آمادگی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای عقد قرارداد و حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آبی گفت: سدهای سرخاب و یامچی در شهرستان نیر، سد سقزچی در شهرستان نمین و سد گیلارلو در شهرستان گرمی مستعدترین سدهای استان برای گردشگری آبی هستند.

وی با اشاره به روند روبه پیشرفت عملیات اجرایی سد عمارت گرمی گفت: روند تکمیل مراحل پایانی سد عمارت در حال انجام است و انتظار می‌رود با حمایت مسئولان استانی شاهد بهره‌برداری به موقع در زمان تعیین شده باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: فاینانس داخلی از محل ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به مبلغ یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت اخذ گردیده و مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات ملی برای تملک اراضی و تکمیل سازه این سد، تخصیص داده شده است.

وی پیشرفت فیزیکی سد عمارت را حدود ۹۴ درصد اعلام کرد و گفت: امید است با تخصیص به موقع منابع مالی عملیات اجرایی سد سرعت گرفته و با بهره‌برداری از آن بخش زیادی از مشکلات کم‌آبی در منطقه برطرف شود.

در استان اردبیل ۱۰ سد بزرگ و ۴۲ سد کوچک احداث شده است که در بیشتر آنها زمینه سرمایه‌گذاری گردشگری آبی وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha