ترویج ورزش اسکواش در اصفهان نیازمند برنامه ریزی است

اصفهان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان گفت: ترویج و شناخت ورزش اسکواش در استان نیازمند فرهنگ‌سازی، برنامه ریزی و تعامل بین دستگاهی است.

سید محمد طباطبایی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات اسکواش اصفهان در محل سرای ورزشکاران افزود: برنامه ریزی، حرکت بر اساس برنامه راهبردی، تعامل با سایر نهادها از جمله آموزش و پرورش و شهرداری نقش شایانی در معرفی هرچه بهتر اسکواش در استان و سپس توسعه آن ایفا می‌کند.

وی به لزوم تعامل با اصحاب رسانه برای تنویر افکار عمومی اشاره و خاطرنشان کرد: برای توسعه ورزش باید از ظرفیت رسانه‌ها به‌خوبی بهره برد و دستاوردها و کارهای خوب و ماندگار را انعکاس داد.

مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان با بیان اینکه توجه به باشگاه‌ها برای پیشرفت اسکواش اصفهان ضروری است تصریح کرد: دنبال کردن سیاست‌های بالادستی فدراسیون و ارتباط متقابل با اداره کل ورزش جوانان برای موفقیت تمام رشته‌ها از جمله اسکواش لازم است.

معاون بانوان اداره کل ورزش و جوانان اصفهان نیز در این نشست به اهمیت توجه بیشتر به اسکواش بانوان اشاره کرد و گفت: در این راستا ارائه گزارش از عملکرد به موفقیت هیات منجر خواهد شد.

نرگس قدوسی افزود: چهره‌های مستعدی در شهرستان‌ها هستند که باید آنها را شناخت و پرورش داد تا به تقویت تیم‌های استانی منجر شود.

 رییس جدید هیات اسکواش استان اصفهان در این مجمع، توجه بیشتر به زیرمجموعه‌های رشته از جمله پَدِل را از جمله برنامه‌های خود دانست و افزود: برنامه‌های آموزشی هیات بر این اساس بیشتر خواهد شد.

 بهزاد نویدنیا اضافه کرد: از سوی دیگر قصد داریم با معرفی روزافزون این رشته شمار بیشتری از خانواده‌ها و علاقه‌مندان را جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات مناسب در سال‌های گذشته به همت رییس سابق هیات، پشتوانه سازی خوبی به همراه داشته است اظهارداشت: برنامه ما نیز ادامه پیشرفت‌های گذشته بر اساس برنامه و جدول زمانبندی خواهد بود.

در مجمع انتخاباتی هیات اسکواش استان اصفهان که با حضور مسعود سلیمانی رییس فدراسیون برگزار شد، بهزاد نویدنیا و محمدصادق میرزا ثبت‌نام کرده بودند که میرزا از حضور در مجمع انصراف داد و نویدنیا با کسب ۱۳ رای مورد قبول(یک رای سفید) از ۱۴ رای موفق شد به عنوان رییس جدید هیات برای یک دوره چهار ساله انتخاب شود.

اسکواش یا دیوارتوپ برگرفته از واژگان squeeze together و crush، ورزشی راکتی است که به صورت تک‌نفره (۲ بازیکن) و دونفره (۴ بازیکن) در زمینی  احاطه‌شده با دیوارهای  شیشه‌ای بازی می‌شود. شیشه‌ای بودن دیوارها تماشای بازی توسط تماشاگران را امکان‌پذیر می‌کند.

دست کم ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها