فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای در پردیس احداث می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در فاز ۸ مسکن مهر پردیس احداث می‌شود.

مهدی هدایت، روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: قرارداد واگذاری یک قطعه زمین با کاربری تفریحی_اقامتی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع واقع در فاز ۸ شهر جدید پردیس به فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای با حضور نمایندگان هر دو طرف امضا شد.

وی افزود: بر اساس این قرارداد یک قطعه زمین با کاربری تفریحی_اقامتی واقع در شمال دره بهشت این فاز در شهر جدید پردیس به منظور احداث مجتمع بین المللی شامل آموزشی، تفریحی و اقامتی، ورزشی و فضاهای مرتبط به فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی واگذار می‌شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: این قرارداد با حضور حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی بین شرکت عمران شهر جدید پردیس به نمایندگی مهدی هدایت مدیرعامل شرکت و فدراسیون یاد شده به نمایندگی محمدعلی شجاعی دبیر کل مجموعه امضا و مبادله شد.

هدایت با بیان اینکه، ساخت این فدراسیون و برگزاری رویدادهای وابسته به آن در آینده، ظرفیت مناسبی برای مردم شهر جدید پردیس است، اظهار داشت: استقرار یک فدراسیون جهانی نقطه قوتی برای شهر جدید پردیس است و مزایای زیادی برای ساکنان به همراه خواهد داشت.

وی افزود: ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی ریشه دارد و تقویت این ورزش اعتلای فرهنگی را با خود با همراه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی از سال ۱۳۸۳ شروع به کار کرده و در حال حاضر موفق به معرفی این ورزش در ۸۵ کشور جهان شده که مسابقات آن به طور منظم و در سطح جهانی در حال برگزاری است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha