هشدار آلودگی هوا در سریع‌ترین زمان اطلاع‌رسانی می‌شود

قم ـ مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم گفت: در هنگام افزایش غلظت آلاینده‌ها و بروز آلودگی هوا، هشدارهای لازم بلافاصله و در سریع‌ترین زمان به شهروندان اطلاع داده می‌شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در گفت و گویی اظهار داشت: با تغییر شرایط جوی در سه روز گذشته وضعیت هوای شهر قم در شرایط قابل قبول قرار گرفت، اما در هفته پیش رو به دلیل پایداری هوا شاهد افزایش غلظت آلاینده ها خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در هنگام آلودگی هوا مردم به ویژه گروههای حساس باید برای حفظ سلامتی خود و کاهش آلودگی هوا، از ترددهای غیرضروری در سطح شهر و فعالیت های سنگین به شدت پرهیز کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت خودداری از اعلام میزان آلودگی هوا توسط برخی مسئولان غیرمرتبط بدون انجام هماهنگی های لازم با این اداره کل تأکید کرد و گفت: خوشبختانه صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی در اعلام وضعیت آلودگی هوا و هشدارهای لازم به شهروندان همکاری و مشارکت خوبی با این اداره کل دارند.

وی با بیان اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست نهاد ذیصلاح در اعلام وضعیت آلودگی هوا به نهادهای ذیربط است، خاطرنشان کرد: بررسی شاخص ها و میزان غلظت ذرات گوناگون که توسط ایستگاههای سنجش آلودگی هوا به دست آمده است، موضوعی کاملا فنی و نیازمند تجزیه و تحلیل کارشناسی است.

موسوی در پایان با بیان اینکه امروز وضعیت هوای شهر قم در وضعیت آلوده برای گروههای حساس است، تصریح کرد: امیدواریم در هفته های آتی با بروز پدیده وارونگی دما، واحدهای آلاینده صنعتی با کاهش فعالیت خود و شهروندان نیز با کاهش استفاده از وسایل نقلیه موتوری و مصرف سوخت خانگی در عدم ایجاد آلودگی هوا در شهر قم همکاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha