۱۸ میلیارد تومان تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: امسال ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان پرداخت شد.

فرید رحمتی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری این اداره کل با اشاره به حمایت های گسترده صورت گرفته از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان، گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا در ماه های پایانی سال گذشته و تعطیلی گسترده مشاغل و فعالیت های فرهنگی و هنری، مدیر کل استان بر لزوم حمایت از خسارت دیدگان تاکید داشتند که در این راستا تاکنون بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات به افراد و مشاغل متضرر شده پرداخت شده است.

نماینده صندوق اعتباری هنر در لرستان افزود: در طی چند ماهه ی گذشته و با آغاز طرح اعطای هنرکارت به اعضای صندوق اعتباری هنر نیز بیست و هفت میلیارد ریال تسهیلات به ۱۸۳۳ نفر پرداخت شده است که لرستان را در رده ی استانهای موفق کشور در اجرای این طرح قرار داده است.

وی سپس ابراز داشت: به این مبالغ باید اختصاص دو میلیارد و یکصد میلیون تومان تسهیلات تحفه به نزدیک به ۱۷۰ طرح استان در چهار حوزه فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای را اضافه کرد.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان همچنین با اشاره به پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان وام چهار درصد به هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان، اضافه کرد: تاکنون بالغ بر پنجاه میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به اعضای صندوق در استان پرداخت شده است.

رحمتی در پایان بر لزوم حمایت از مربیان و مدرسین رشته های مختلف هنری تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: با تلاش های صورت گرفته ۳۴۴ مربی جهت صدور کارت صلاحیت تدریس ثبت نام شده اند تا از ظرفیت آنان در آموزشگاه های و انجمن های هنری استفاده شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها