شرکت ۲۵ امدادگر قم در دوره تخصصی جست‌وجو و نجات در جاده

قم ـ ایرنا ـ معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ۲۵ تَن از امدادگران جمعیت هلال احمر استان قم در دوره تخصصی «پایه جست‌وجو و نجات در جاده» شرکت کردند.

به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، سید حسن حسینی در این رابطه خاطرنشان کرد: این دوره تخصصی به مدت ۶ روز در مدرسه امداد و نجات برگزار شد.

وی افزود: فراگیران در این دوره با مباحث آشنایی با وظایف امدادگران در حوادت جاده‌ای، آشنایی با تجهیزات و خودروی نجات، آمادگی و هماهنگی تیم نجات، مبانی جست‌وجو و نجات، انواع خودرو و سوخت‌های متفاوت، اطفای حریق، مدیریت صحنه، کار با آمبولانس، روش‌های دسترسی به مصدوم، رهاسازی و تثبیت مصدوم آشنا شدند.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: امدادگران در صورت موفقیت در این دوره به معاونت امداد و نجات هلال احمر معرفی و در تیم‌های جست‌وجو نجات امداد سازماندهی می‌شوند. 

استان قم دارای ۷۵۰ کیلومتر آزادراه، راه اصلی و فرعی است که ۴۳ پایگاه فوریت‌های پزشکی، ۹ پایگاه جمعیت هلال احمر و ۷ پایگاه راهداری فعال است.

همچنین جمعیت هلال احمر استان قم دارای ۲۲ هزار عضو فعال است، ضمن اینکه بیش از ۱۰۶ خانه هلال در سطح این استان وجود دارد که در آنان آموزش‌های گوناگون امدادی به مردم داده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها