سرای فرهنگ و قرآن آیت الله هاشمی رفسنجانی در قم افتتاح شد

قم ـ ایرنا ـ مراسم افتتاح "سرای فرهنگ و قرآن آیت الله هاشمی رفسنجانی" سه شنبه شب با حضور جمعی از شخصیت های سیاسی و حوزوی کشور در قم برگزار شد.

در این مراسم که با حضور  حجت الاسلام المسلمین سید حسن خمینی، استاندار و شهردار قم، بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی و جمعی از شخصیت های سیاسی برگزار شد، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و فرزند آن مرحوم به سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به راه اندازی سرای فرهنگ و قرآن در بیت تاریخی آیت الله هاشمی رفسنجانی در قم، این مکان را همواره در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی و قرآنی و خدمت به انقلاب مؤثر دانست و گفت: امیدواریم از امروز این آثار و برکات در این بیت شریف ادامه داشته باشد.

هاشمی با اشاره به برخی ویژگی های اخلاقی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، خاطرنشان کرد: ایشان همواره راه میانه روی و اعتدال را پیش گرفته و به شدت با افراط و تفریط مخالف بودند تا مردم کشورمان با کمترین چالش و دغدغه، به اهداف بالنده انقلاب اسلامی دست یابند.

وی در پایان تصریح کرد: متأسفانه همین مشی اعتدال و میانه روی آیت الله هاشمی موجب توهین برخی بدخواهان به ایشان شده بود که از خدا می خواهیم آنها را به راه راست هدایت کند.

 مرحوم آیت الله هاشمی انسان بی نظیری بود

رئیس هیأت امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت های انقلابی و مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران پهلوی، گفت: پس از تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه، ایشان راهبری نهضت را برعهده داشت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفری گیلانی در ادامه افزود: قدرت مدیریتی و تأثیرگذاری سیاسی آیت الله هاشمی برکسی پوشیده نبود و نظرات و اندیشه های ایشان در میان تمامی فعالان و مبارزان سیاسی و انقلابی مقبول بود.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی در هرکجا که بود، منشأ خیرات و برکات فراوانی بود، شجاعت و صراحت ایشان را با وجود تحمل شکنجه های فراوان کم نظیر دانست و گفت: ایشان در طول تمامی سال های انقلاب و پس از آن به خوبی جایگاه علمی و فکری خود را به اثبات رسانده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها