امیر قطر از تقویت رویارویی با چالش ها در نشست عربستان گفت

تهران- ایرنا- امیر قطر در باره نشست روز سه شنبه سران شورای همکاری خلیج فارس در شهر «العلا» عربستان گفت: نتایج مثبت اجلاس شورای همکاری در العلا، باعث تحکیم همبستگی برای رویاروی با چالش هایی خواهد شد که منطقه با آن روبه روست.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، شیخ تمیم حمد آل ثانی روز سه شنبه در پیام هایی برای سلمان بن عبدالعزیر پادشاه و شیخ محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، از حسن استقبال شان در جریان حضور خود و هیات همراه در کنفرانس شورای همکاری خلیج فارس، قدردانی کرد.

شیخ تمیم، فضای حاکم بر اجلاس اخیر شورای همکاری خلیج فارس را برادرانه توصیف و با قدردانی از تلاش های انجام شده برای موفقیت اجلاس مزبور، تاکید کرد که نتایج این اجلاس، مسیر شورای همکاری را تقویت خواهد کرد و خیر و برکت برای ملت های این کشورها در پی خواهد داشت.

چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس با هدف آشتی و مصالحه بین اعضا عصر امروز به میزبانی عربستان و با حضور مقام های  ۶ کشور عضو در شهر « العُلا » در عربستان سعودی برگزار شد.

در این نشست «محمد بن سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد عربستان، «سلمان بن حمد آل خلیفة» ولیعهد و نخست وزیر بحرین، «فهد بن محمود آل سعید» معاون نخست وزیر عُمان، «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رییس دولت امارات و حاکم دبی، «نواف الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت و « تمیم بن حمد آل ثانی » امیر قطر حضور داشتند.

در جریان این اجلاس  توافقنامه مصالحه با قطر امضا شد و این کشورها پایان اختلافات خود با دوحه را اعلام کردند.

عربستان، امارات، بحرین و مصر در ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود با قطر را قطع و ادعا کردند که این کشور از تروریسم حمایت می‌کند، اما این ادعا توسط دوحه رد شد.

این چهار کشور در این سال تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی قطر بستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار جهان