علی‌نژاد: با کسب مدال در تاریخ ورزش ایران ماندگار شوید

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در بازدید از اردوی المپیکی‌های تکواندو گفت: شما برای رسیدن به سهمیه المپیک توکیو تلاش کرده‌اید، اما این پایان کار نیست و باید سعی کنید مدال کسب کنید و در تاریخ ورزش ایران ماندگار شوید.

به گزارش ایرنا، تمرین تیم‌ملی تکواندو با حضور مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با همراهی سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو و آرش فرهادیان رییس سازمان تیم‌های ملی امروز (سه‌شنبه) در مرکز جهانی تکواندو برگزار شد

علی‌نژاد در گفت و گو با ملی‌پوشان تکواندو افزود: چند ماه دیگر بازی‌های المپیک توکیو را پیش‌رو داریم و بدون شک کسانی که موفق به کسب مدال شوند اتفاق بزرگ و مهمی در زندگی ورزشی شان رخ خواهد داد. قطعا رقابت‌های قهرمانی جهان تکواندو به مراتب از المپیک سخت‌تر است، چراکه تعداد شرکت کنندگان بیشتر هستند و هوگوپوشان باید مبارزات بیشتری را پشت سر بگذارند تا موفق به کسب مدال شوند.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید المپیک اهمیت بیشتری دارد، کیفیت مبارزات بالاتر است و چون برگزیده‌ها و برترین‌های هر وزن گزینش شده‌اند، هر بازی حکم فینال را دارد. در بازیهای المپیک یک اشتباه می تواند به معنی از دست دادن یک مدال باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش توضیح داد که با توجه به سیستم رنکینگ المپیکی ملی‌پوشان باید پشت سر بگذارند تا موفق به کسب سهمیه شوند در رشته تکواندو بدست آوردن جواز حضور در المپیک سخت‌تر از کسب مدال است. خدا را شکر تاکنون ۲ سهمیه مردان اخذ شده و امیدوارم که دختران تکواندو نیز در مسابقات انتخابی قاره‌ای موفق شوند.

وی یادآورشد: شما برای رسیدن به این نتیجه مهم تلاش کرده‌اید، اما این پایان کار نیست و باید تلاش کنید مدال کسب کنید و در تاریخ ورزش ایران ماندگار شوید.

آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی ۲ المپین تکواندو کشورمان و سجاد مردانی، سروش احمدی، امیرمحمد بخشی و عرفان ناظمی ۶ ملی پوش تکواندو کشورمان هستند که تمرینات آنها امروز به پایان رسید و مرحله جدید از روز ۲۷ دی‌ماه آغاز خواهد شد.

هدایت این نفرات برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق به عنوان مربی است.

دختران تکواندو با ترکیب غزل سلطانی، ناهید کیانی، مهلا مومن‌زاده، تینا مدانلو، طیبه پارسا و زهرا شیدایی که تمرینات خود را از ۱۵ آذرماه آغاز کرده‌اند، نیز در این بازدید حضور داشتند.

هدایت تیم ملی دختران نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور به عنوان مربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha