دانشمندان هسته‌ای مظهر قدرت ایران اسلامی هستند

اردبیل - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه دانشمندان هسته‌ای مظهر قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت:همه باید دست به دست هم بدهیم و در راستای اتحاد و پیشرفت کشور حرکت کنیم.

به گزارش ایرنا ، سردار جلیل بابازاده قانع روز سه‌شنبه در یادواره استانی شهدای هسته‌ای ایران و اربعین شهادت شهید فخری‌زاده در دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در شرایط فعلی راهبرد دشمنان نظام و انقلاب اسلامی، تحمیل جنگ نرم علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان دنبال حذف تفکرات نابی هستند که در بخش‌های مختلف برای تقویت جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.

او اظهارکرد: در ۱۳ دی ماه همه ما عزادار سردار شهید سلیمانی شدیم و ۱۸ دی ماه ۱۳۵۷ مردم روستای نیارق علیه رژیم پهلوی قیام کردند که پاسگاه آنها را به خاک و خون کشیدند که پنج نفر شهید و ۱۷ نفر هم جانباز شدند و ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ مردم قم علیه رژیم پهلوی قیام کردند که همه اینها باید گرامی داشته شود.

بابازاده افزود: زمانی که تمامیت ارضی کشور در خطر بود، بسیجیان در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و امروز که سلامت مردم در خطر است بسیجیان در این جبهه حضور دارند.

وی گفت: دانشگاه‌های اردبیل در ترویج ایثار و شهادت تلاش‌های خوبی انجام می‌دهند و این شیوه باید ادامه داشته باشد.

دکتر عزیز حبیبی ، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی هم با بیان اینکه از دست دادن شهید سلیمانی‌ها و شهید فخری‌زاده‌ها حزن و اندوه ملی و بین‌المللی بود، گفت: دشمنان نظام و انقلاب ثابت کردند که توانایی روبرو شدن با ایران را ندارند به همین دلیل و در نهایت ذلالت اقدام به ترور ناجوانمردانه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ضعف دشمنان در برابر اقتدار ایران اسلامی اساسی است، اظهارکرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از هر روش ممکن برای جلوگیری از پیشرفت صنایع دفاعی ایران استفاده کردند اما در فرهنگ شهادت، توقف معنا ندارد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دشمنان جنگ روانی پیچیده‌ای علیه کشور به راه انداخته‌اند، ادامه داد: راهبرد دیگر دشمنان قراردادن کشور در تنگناهای مالی است و حتی دست به تحریم اقلام بهداشتی و دارویی زده‌اند.

حبیبی گفت: مقابله با استکبار جهانی هزینه دارد و باید در راه اعتلای کشور همت مضاعف و کار مضاعف انجام بدهیم.

در این مراسم کتاب اشعار دانشجویان در مدح سردار شهید سلیمانی رونمایی شده و مداحی و پخش کلیپ از دیگر بخش‌های این برنامه بود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها