۶۲ تن  در شاهرود به ویروس کرونا دچار شدند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۶۲ مورد جدید قطعی ابتلا به ویروس کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته در شرق استان سمنان شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن سه شنبه شب با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار با علایم مشکوک به مراکز درمانی شهرستان های شاهرود و میامی مراجعه کردند، افزود: از این تعداد مراجعه کننده، هفت تن بستری شدند.

وی از بستری ۴۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش های مختص به این بیماری در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود خبر داد و اظهار داشت: شمار مبتلایان از آغاز همه‌گیری تاکنون در زیر مجموعه این دانشگاه به پنج هزار و ۷۹۰ تن رسید.

چمن به فعالیت ۱۶۰۰ تن در قالب ۱۶۰ گروه عملیاتی در طرح شهید قاسم سلیمانی اشاره نمود و تصریح کرد: این گروه‌های عملیاتی که متشکل از همکاران در نظام سلامت، بهداشت و درمان، سپاه و بسیج، هلال احمر، سفیران سلامت هستند بیماریابی فعال و گسترده را در دستور کار قرار دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بالا نگهداشتن سطح هشدار و مراقبت را ضروری خواند و ابراز داشت : اگر چه محدودیت ها کاهش یافته و با شرایط نسبی خوبی روبرو هستیم اما باید این وضعیت را حفظ و برای بهبود آن  تلاش بیشتر کرد.

وی با بیان اینکه آمارها نشان دهنده فعال بودن ویروس کرونا است، افزود: در صورت غفلت و فراهم شدن شرایط ، ممکن است به مانند سه موج همه گیری قبلی با شیب صعودی روبرو شویم.

چمن با بیان اینکه باید هوشمندانه برای حفظ این وضعیت تلاش شود، گفت: با رعایت موازین و اصول پیشگیری و بهداشتی باید وضعیت موجود حفظ شود تا موارد جدید ابتلا به حداقل ممکن و در نهایت به صفر برسانیم.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز ۹۸ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند که با احتساب این رقم شمار مجموع جانباختگان بر اثر این بیماری در ایران به ۵۵ هزار و ۷۴۸ تن رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته  ۶ هزار و ۱۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۶۸۶ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۶۲۰ تن رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها