نماینده یزد در مجلس: سهم دولت از بودجه مدارس خیری کاملا پرداخت شود

یزد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم دولت از محل بودجه مدارس خیری باید کامل پرداخت تا عدالت آموزشی در مناطق مختلف کشور از جمله در این استان برقرار شود.

به گزارش عصر سه شنبه دفتر محمدصالح جوکار به ایرنا ، وی در نشست با  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس یزد به ضرورت توجه به بهسازی و نوسازی مدارس فرسوده در استان اشاره کرد و افزود: یزدی ها در حوزه‌های مختلف خیری همیشه پیشقدم بوده و هستند.
وی با اشاره به اینکه سال ‌های اخیر مردم یزد کمک‌های زیادی را برای مدرسه‌سازی اهدا کردند، ادامه داد: یزد در رتبه‌های برتر کشور در حوزه مدرسه‌سازی قرار دارد ، این کار ارزشمندی است باید این موضوع تداوم یابد.

این نماینده مردم استان یزد در مجلس یازدهم تصریح کرد: برخی خیران مستقیما اقدام به حضور در عرصه‌های مهمی همچون مدرسه‌سازی می‌کنند در مقابل هم برخی افراد هستند که دوست دارند کار خیر انجام دهند ولی راه و روش آن را نمی‌دانند این افراد باید راهنمایی شوند.

جوکار در ادامه به طرح آجر به آجر برای ساخت فضای آموزشی در استان اشاره کرد و افزود: این طرح بسیار خوبی است و با این کار زمینه مشارکت خُرد مردم در بحث مدرسه‌سازی باید بیشتر  فراهم شود و این کار از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار است و باید همچنان تداوم یابد.

مشارکت ۱۸۵ میلیارد تومانی یزدی ها در مدرسه‌سازی 

همچنین مدیرکل نوسازی مدارس یزد با اشاره به مشارکت ۱۸۵ میلیارد تومانی خیران استان در عرصه مدرسه‌سازی گفت: یزدی ها از  پیشگامان ملی در ساخت مدرسه هستند.

جواد ذاکر بدون اشاره به فاصله زمانی این میزان کمک ها ، با اشاره به اینکه در حال حاضر فعالیت‌های نوسازی مدارس استان به خوبی در حال اجراست، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم مشارکت خوبی از سوی برخی نهادها از جمله بنیادهای  برکت، علوی و نیز قرارگاه بسیج سازندگی  در حوزه مدرسه‌سازی به ویژه در مناطق محروم جلب کنیم.

وی  با بیان اینکه هفته گذشته در بخش خضرآباد ساخت نخستین مدرسه  طرح آجر به آجر با مشارکت بسیج سازندگی  آغاز شد، خاطرنشان کرد: این طرح در بخش‌های مختلفی از استان درحال انجام است و ساخت یک مدرسه  در روستای « خَویدک» یزد با کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی بانوان استان آغاز شد.

ذاکر تصریح کرد: بر اساس آمارها  قرار بر این بود که خیران استان  ۳۵ میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی اختصاص دهند که تاکنون پرداخت ۱۸۵ میلیارد تومان را تعهد کرده اند.

مدیرکل نوسازی مدارس یزد گفت:  از این مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان آن تاکنون هزینه و بقیه نیز در ساخت واحدهای آموزشی کلنگ‌زنی شد و یا به مرحله تفاهم‌نامه رسیده است.

ذاکر افزود: سال گذشته کمک افراد خیر ۳۰ میلیارد  تومان و امسال به  ۶۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به سال گذشته ۲ برابر رشد دارد.

در سال تحصیلی جاری حدود ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان یزد از طریق فضای مجازی مشغول به تحصیل هستند.

استان  یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها