بیش از ۴۰ هزار نفر در کرمانشاه برای دریافت مسکن ملی ثبت‌نام کردند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه، ۴۰ هزار و ۷۹۹ نفر در مجموع برای مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند که ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر آنها متعلق به مرکز استان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود شریفی عصر چهارشنبه در جلسه شورای مسکن استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع افراد ثبت نامی ۱۸ هزار و ۴۵۲ نفر واجد شرایط شناخته شدند که ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر آنها در شهر کرمانشاه بودند.

مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه با اشاره به تایید نهایی ۱۰ هزار و ۲۰۸ نفر از این افراد که هفت هزار و ۴۴۱ نفرشان ساکن کرمانشاه هستند، افزود: ۶ هزار و ۸۸۲ نفر اقدام به واریز وجه کرده که ۶ هزار و ۵۰۰ نفرشان مبلغ اولیه که معادل ۴۰۰ میلیون ریال است را واریز کرده اند.

شریفی تصریح کرد: باقی‌مانده افراد نیز تا پنجم دی فرصت داشتند نسبت به تکمیل وجه و رساندن آن به ۴۰۰ میلیون ریال اقدام کنند هرچند یک بازه زمانی دیگر یعنی تا ۲۰ دی برای آنها درنظر گرفته شده است.

در این جلسه مدیر شعب بانک مسکن استان کرمانشاه نیز گفت: افراد واجد شرایطی که برای دریافت مسکن ملی در این بانک اقدام به افتتاح حساب کرده اند به سپرده آنها سود ۱۰ درصد تعلق می گیرد.

وی همچنین از پرداخت تسهیلات به متقاضیان مسکن ملی خبر داد و گفت: زمین اهدایی به آنها در رهن بانک قرار گرفته و نیازی به ضامن برای دریافت تسهیلات ندارند.

افتتاح ۱۰۰ واحد مسکن مهر در دالاهو

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، در ادامه از افتتاح ۱۰۰ واحد مسکونی مهر در شهر کرندغرب و در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

شریفی گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده حدود ۱۱۲ واحد دیگر نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۰ افتتاح و تحویل متقاضیان می شود.

سرخط اخبار استان‌ها