بزرگنمایی مشکلات لرستان باعث فرار سرمایه گذار می شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگنمایی مشکلات لرستان باعث فرار سرمایه گذار و ایجاد مشکلات اقتصادی در استان می شود.

به گزارش ایرنا، مهرداد ویسکرمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: خوشبختانه در لرستان پیگیری های دولت بیشتر شده است و در بسیاری موارد تلاش می شود که اقدامات مورد نیاز به زودی انجام شود.

وی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده پس از بازدید تیم اقتصادی شرکت پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل می شود.

وی بیان کرد: مجتمع کشت و صنعت خرم آباد ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان است که هدف اصلی راه اندازی این مجتمع گردشگری می باشد و میلیاردها تومان خسارت به این مجتمع وارد شده است.

وی با بیان اینکه باید به گونه ای در استان رفتار کنیم که باعث فرار سرمایه گذاری در استان نشویم اظهار داشت: مشکلات استان نباید بزرگنمایی شود تا مانع از ورود سرمایه گذار بخش خصوصی در استان باشیم.

ویسکرمی با بیان اینکه تعارضاتی بین مجتمع کشت و صنعت و افراد محلی منطقه ایجاد شده است ادامه داد:  این مجتمع ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در استان است و تحقیقات و پژوهش های مطرحی در مجتمع کشت و صنعت خرم آباد در حال انجام است.

وی تاکید کرد: رسانه ها باید تلاش کنند چهره خوبی از استان معرفی شود تا سرمایه گذاران راغب به حضور در استان و سرمایه گذاری شوند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگنمایی مشکلات استان کمکی به حل مشکلات استان نخواهد کرد و مانع از رونق اقتصادی استان خواهد شد.

وی در خصوص بیمارستان مهرگان بیان کرد: این بیمارستان از سال ۸۲ تاکنون دچار مشکل شده است و با پیگیری های انجام شده ۲۷ میلیارد تومان بدهکاری تبدیل به هفت میلیارد شد و این بدهی پرداخت شد،در حال حاضر مشکلات این بیمارستان برطرف شده است و سرمایه گذار باید مراحل ساخت را پیگیری کند.

ویسکرمی در خصوص هتل صخره ای خرم آباد افزود: سرمایه گذار این طرح آمادگی اجرای طرح را دارد و مشکل خاصی اداری برای این طرح وجود ندارد و سرمایه گذار تمایل دارد که راه ورودی این هتل را نیز اجرا کند.

وی اظهار داشت: سرمایه گذار این طرح بومی استان است و ممانعت از اجرای این طرح و سنگ اندازی باعث عدم حضور سرمایه گذار در استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه بهترین راهکار حل مشکلات استان تعامل و همدلی مسولان است، ادامه داد: در خصوص رفع مشکلات استان باید بدون حاشیه و با تعامل مسولان استان مسایل و مطالبات استان را پیگیری کنند.

ویسکرمی با بیان اینکه قوه مجریه حقوقی دارد ادامه داد: اگر مردم خواهان رفع اساسی مشکلات استان هستند، در انتخابات آینده باید دقت کنند.

وی با بیان اینکه حقایق و قوانین را باید پذیرفت و نباید با جناح بازی و سیاسی بازی واقعیت را به بازی گرفت تصریح کرد: حقیقت را باید با شفافیت بیان کرد،انقلابی گری به حرف نیست و نباید مدیر بی کفایت را انتخاب کرد و حقوق مردم را ضایع نمود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص کارخانه سیمان خرم آباد و صدر فولاد گفت: سرمایه گذاران باید بدهی ها را پرداخت کند و بانک های عامل نیز حمایت کنند.

وی ادامه داد:مشکل اصلی  کارخانه لاستیک سازی سرمایه گذار است و توان ادامه طرح را ندارد اما حاضر به شراکت است و این در حالی است که این طرح قادر به ۲ هزار نفر اشتغالزایی است.

ویسکرمی عنوان کرد: انفرادی کار کردن نمایندگان مجلس از معایب محسوب می شود و تلاش می شود که تعامل بین مجمع نمایندگان بیشتر شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در خصوص تحویل خودروی دنا به نمایندگان مجلس گفت: این خودرو بصورت امانت در اختیار نمایندگان مجلس است و با تحویل این خودروها به نمایندگان در هزینه های مجلس صرفه جویی می شود.

وی در خصوص طرح های علوم پزشکی اظهار داشت: تلاش می شود که  بیمارستان شهدای عشایر حفظ شود و بیمارستان نیایش نیز احداث شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها