۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 2889
کد خبر: 84175166
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین انبار پذیرش رطب مضافتی بم در بورس افتتاح شد

ایرنا - کرمان - نخستین انبار پذیرش رطب مضافتی بم در بورس کالا به منظور انجام معاملات گواهی سپرده کالایی از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم شهرستان های شرقی استان کرمان بعد از ظهر سه شنبه در آیین افتتاحیه اولین انبار پذیرش رطب مضافتی در بورس گفت: بیش از ۲۰۰ هزار تن خرمای مضافتی بم در شرق استان کرمان هر ساله تولید و عرضه می شود که با ورود آن به تابلوی بورس امیدواریم این محصول با واسطه و سود کمتر به دست مصرف کننده برسد.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی بیان کرد: ورود خرمای مضافتی به بورس می تواند گام موثر و مثبتی برای کشاورز و مصرف کننده باشد زیرا مصرف کننده می تواند خرمای مصرفی خود را با واسطه کمتر و با نرخ بهتر و پایین تری خریداری کند.

 مدیر تعاون روستایی استان کرمان نیز گفت: اولین انبار پذیرش رطب مضافتی بم در تابلوی بورس کالا افتتاح شد و کشاورزان می توانند خرمای اولیه خود را به صورت مستقیم در بورس عرضه کند.

وی می گوید: با ورود محصولات به بورس تعاونی ها می توانند نقش اصلی خود را ایفا کنند و کالا را بدون واسطه به دست مردم برسانند.

رضا محمدحسینی ادامه داد: کشاورز می تواند با مراجعه به تعاون روستایی به صورت مستقیم محصول خود را عرضه کرده و مصرف کننده در اقصی نقاط کشور طبق قیمت پیشنهادی کشاورز با توجه به کیفیت و نوع محصول آن را خریداری کنند.
او تاکید کرد: قیمت پایه خرما در تابلو بورس گذاشته می شود و محصول روزانه به بالاترین قیمتی که فرد انتخاب می کند به فروش می رسد لذا شفافیت بورس باعث می شود کشاورز از تولید خود اطمینان خاطر داشته باشد.

محمدحسینی می گوید: ظرف ۲ روز گذشته حدود یک تن بار از طریق بورس خریداری شده است و از کشاورز می خواهیم در بحث بسته بندی و کیفیت محصول خود دقت بیشتری داشته باشند.

مدیرتعاون روستایی استان کرمان تاکید کرد: فروش خرما در بازار بورس فعلا برای داخل کشور است اما برای صادرات آن نیز برنامه ریزی های لازم در حال انجام است.

محمدحسینی تصریح کرد: محصول تحویلی به انبار باید تولید سال جاری بوده و انباردار کالای تولیدی سال‌های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

به گفته محمدحسینی همزمان با این مراسم در سطح کشور محصولات کشمش ،گردو و انجیر نیز وارد تابلوی بورس شدند.

خرمای مضافتی شهرستان بم یکی از محصولات ناب خرمای ایران است.

 شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها