نماینده عراقی از موافقت با گشایش گذرگاه جدیدی با ایران خبر داد

بغداد – ایرنا- یک نماینده پارلمان عراق از کسب موافقت اداره گذرگاههای مرزی این کشور برای گشایش گذرگاه مرزی جدیدی در استان بصره با ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عراقی، «مظفر اسماعیل الفضل» نماینده استان بصره در پارلمان عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد که موافقت مقامات مسئول برای گشودن گذرگاه مرزی «الثغر» در این استان با ایران را بدست آورده است.

وی در این بیانیه آورده است: واحد عملیات و برنامه ریزی اداره گذرگاههای مرزی با بررسی درخواست ما، با گشایش گذرگاه ارتباطی بین عراق و ایران در ناحیه الثغر در بخش القرنه در شمال بصره موافقت کرد.

الفضل گفت: این گذرگاه باعث اشتغالزایی دستکم دو هزار نفر در این ناحیه و بخش خواهد شد و همچنین در جهش اقتصادی استان بصره خصوصا مناطق شمالی این استان سهیم خواهد بود.

عراق و ایران دارای ۱۰ گذرگاه مرزی رسمی برای تبادل تجاری و حرکت مسافران هستند که سه مورد از این گذرگاه ها در اقلیم کردستان عراق قرار دارد.

ایران سالانه به طور میانگین شش میلیارد دلار انواع کالاهای غیر نفتی را به عراق صادر می کند و با احتساب فراورده های نفتی و خدمات فنی مهندسی حجم کل تبادل اقتصادی بین دو کشور به بیش از ۱۰ میلیارد دلار می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار جهان