۹۰درصد درخواست‌های تولیدکنندگان تهران تامین زمین برای توسعه فعالیت است

شهرری - ایرنا - رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: ۹۰ درصد درخواست تولید کنندگان استان تهران به اختصاس زمین برای توسعه واحدهای صنعتی مربوط می‌شود.

صابر پرنیان عصر سه شنبه در جلسه ستاد رفع موانع تولید استان تهران که در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد، اظهار داشت: درخواست زمین در شهرک های صنعتی تقاضا محور مانند شمس آباد، عباس آباد، پرند، نصیرآباد و دماوند بیش از سایر شهرک های صنعتی استان تهران است.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه سه هزار هکتاری شهرک ها و نواحی صنعتی استان تهران برنامه ریزی شده است، افزود: شرکت شهرک های صنعتی استان تهران به دنبال توسعه پنج شهرک صنعتی و ایجاد سه شهرک صنعتی جدید در این استان است.

پرنیان اضافه کرد: توسعه شهرک های صنعتی استان تهران در حالی انجام می شود که بنا بر آمار افزایش مصرف انرژی(آب، برق و گاز)، ورود و خروج ماشین ها و خروج بار امسال با تمام مشکلاتی که کرونا و تحریم ها برای صنایع ایجاد کردند شاهد افزایش ۱۵ درصدی اشتغال در شهرک های صنعتی استان تهران هستیم.

وی در ادامه به تامین زیرساخت های مورد نیاز شهرک های صنعتی استان تهران مانند آب و برق اشاره کرد و گفت: امسال با تامین آب پایدار شهرک صنعتی عباس آباد از سد ماملو زمینه اشتغال ۱۰۰ هزار نفر ایجاد شد.

پرنیان اضافه کرد: هم اکنون طرح بزرگ آبرسانی کانال محمدیه به شهرک صنعتی شمس آباد که ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم تا یک سال و نیم آینده این طرح با آبرسانی ۳۰۰ لیتر در ثانیه به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۰۰ مگاوات برق برای صنایع مختلف شهرک های صنعتی استان تهران اختصاص یافته است، افزود: امسال تفاهم نامه احداث ۶ پست ۶۳ به ۲۰ توسط شرکت شهرک های صنعتی استان تهران منعقد شده است که با انجام این طرح ها تا پنج سال آینده هیچگونه مشکل کمبود برق در صنایع استان تهران نخواهیم داشت.

پرنیان با اشاره به اینکه زیر ساخت های شهرک صنعتی شمس آباد از جمله آب شهرک تا یک سال و نیم آینده و همچنین برق این با احداث یک پست برق ۶۳ به ۲۰ تا سال آینده برطرف خواهد شد، گفت: از ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید درخواست داریم تا با توسعه ۳۵۰ هکتاری این شهرک موافقت نماید تا بخشی از مشکلات تولید کنندگان آن حل شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۵۰۰ طرح نیمه تمام و راکد صنعتی در شهرک های صنعتی استان تهران وجود دارد، بیان داشت: شرک شهرک های صنعتی استان تهران هر هفته جلسه ای با نمایندگان دستگاه مختلف در جهت حل چهار مورد از صنایع راکد برگزار و مشکلات آنان را بررسی می کند.

پرنیان یادآور شد: همچنین شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با توجه به اینکه ۸۰۰ زمین بلاتکلیف در شهرک های صنعتی وجود دارند که موجب فرصت سوزی برای ایجاد صنایع جدید می شوند را توسط هیات های داوری مورد بررسی قرار می دهد.

وی ابراز کرد: اگر صاحبان اراضی صنعتی نسبت به ایجاد صنایع در زمین های شهرک های صنعتی استان تهران اقدامی نکنند این اراضی پس از بررسی در هیات داوری برای تعیین تکلیف به مراجع قضایی معرفی می شوند.

این مسئول در ادامه به درخواست ۱۰ ساله تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد مبنی بر احداث راه دسترسی دوم این شهرک اشاره کرد و افزود: عملیات عمرانی این طرح انجام شده است که اگر برخی مشکلات اداری آن نیز حل شود تا دهه فجر این راه که شهرک صنعتی شمس آباد را به آزادراه قم - تهران متصل می کند به بهره برداری خواهد رسید.

پرنیان در پایان از تمامی دستگاه های خدمات رسان درخواست کرد تا حد امکان آب، برق و گاز صنایع را قطع نکنند.

جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ری امروز با حضور بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، حشمت‌الله عسگری معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار تهران، حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان و تولید کنندگان در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.

حل مشکلات تامین اجتماعی، مالیات، بیمه، تسهیلات بانکی، مشکلات محیط زیست، تامین آب و برق از جمله در خواست های صنعتگران شهرک صنعتی شمس آباد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها