شهید سلیمانی قلمرو جبهه مقاومت را در عرصه بین المللی تعریف کرد

کرمان - ایرنا - رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه جمع شدن صفات نیک و عالی در وجود شهید سلیمانی از او  قهرمانی را می سازد که شایستگی نمایندگی یک مکتب را دارد گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی قلمرو جبهه مقاومت را در عرصه بین المللی تعریف کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی روز سه شنبه در نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای دانشجو در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: مقام معظم رهبری درباره شهید سلیمانی تعبیر مکتب حاج قاسم را به کار می برند.

وی ادامه داد: این به معنی آن است ما با شخصی که به شهادت رسیده و در بین ما نیست مواجه نیستیم بلکه با یک مکتب با عنوان مکتب سلیمانی روبرو هستیم و در این مکتب قهرمانانی پرورش می یابند و از خود حماسه خلق می کنند. 

وی با اشاره به اینکه یکی از معرف های ملت ها قهرمانان آن‌ها هستند تصریح کرد: ملت ها به الگو، اسوه، قهرمان و نماد نیاز دارند.

وی اظهار داشت: هر ملتی اینگونه قهرمانان را در درون خود داشته باشد زمینه قهرمان سازی، حماسه سازی و قهرمان پروری بیشتری را در خودش خواهد داشت همانگونه که مقام معظم رهبری شهید سلیمانی را قهرمان ملی عنوان کردند. 

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه قهرمانان برآمده از مکتب سلیمانی رحمت و عطوفت را در کنار شجاعت، حماسه را در کنار حکمت و عرفان و عزت طلبی را در کنار خضوع و تواضع عظیم می بینید گفت: این مجموع صفات در  یک فرد حماسه ساز و قهرمان ساز است. 

حجت الاسلام رستمی گفت: جمع شدن صفات نیک و عالی در وجود شهید سلیمانی از او  قهرمانی را می سازد که   شایستگی نمایندگی یک مکتب را دارد.

وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی عالی ترین مظهری است که در این زمان دیده ایم حتی پهلوانان و قهرمانان ما در دوران دفاع مقدس کسانی بودند که بعد از شهادت محبوبیت و قرار گرفتن آن‌ها در دل ها اتفاق افتاد اما شهید حاج قاسم سلیمانی  کسی بود در زمان حیاتش یکی از محبوب ترین شخصیت ها بود. 

وی با تاکید بر اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در تمام اعتقاداتش صراحت داشت گفت: حاج قاسم با زبان صریح فریاد می زد اهل دسته بندی های سیاسی نیست و این دسته بندی های جامعه را نمی پسندید و با همین صراحت در دفاع از ولایت ذره ای در وجود خود تردید راه نمی داد. 

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در وصیت نامه خود نیز به ولایت مداری و یاری رهبری تاکید می کند افزود: خصوصیات و ویژگی های  حاج قاسم از ایشان نمونه ای را ساخته که شایستگی این مکتب را دارد. 

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی ذره ای از رعایت حقوق مردم تردید نمی کرد بیان داشت: حاج قاسم همان فرد مناجات ها و گریه های شب است و همان کسی است که به ترامپ می گوید، حریف تو من هستم. 

رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی قلمرو جبهه مقاومت را در عرصه بین المللی تعریف کرد گفت: یک جامعیتی در این شخصیت دیده می‌شود که جامعیت را در آخرین فرازها و کلماتش در قبل از شهادت می بینید. 

وی با بیان اینکه توجه به اهداف کلان و بزرگ او از رعایت جزیی ترین مسائل شرعی غافل نمی کند تصریح کرد: 

  مداومت و استقامت از دیگر ویژگی هایی شهید سلیمانی است که انتخاب و ۴۰ سال در مسیر شهادت حرکت کرد تا به هدف عبودیت و بندگی خداوند برسد. 

رییس دانشگاه شهید باهنر نیز در این آیین با تسلیت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود: ۱۶ دی ماه به عنوان روز شهدای دانشجو نامگذاری شده است. 

محمدعلی طاهر با بیان اینکه دانشگاه شهید باهنر کرمان میدان جهاد علمی ۴۱ شهید دانشجو بوده است تصریح کرد: آخرین شهید این واحد دانشگاهی سردار حاج قاسم سلیمانی است. 

وی تاکید کرد: دانشگاهیان مکتب و منش شهید سلیمانی را به عنوان سر فصلی جدید در برنامه‌های آموزشی به نسل جدید منتقل کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با اشاره به ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: همه دانشگاهیان باید در این زمینه همرایی کنند و اقدامات در این زمینه در دانشگاه آزاد انجام شده و نام دانشگاه با عنوان دانشگاه آزاد اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی تغییر کرده است. 

علیرضا منظری توکلی با اشاره به تدوین کتاب شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: این کتاب به همراه با کتاب وصیت نامه امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد تدریس خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها