۱۶ کارگروه امربه‌معروف و نهی از منکر در لرستان تشکیل شد

خرم آباد - ایرنا - دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر لرستان گفت: ۱۶ کارگروه امر به معروف و نهی از منکر در عرصه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تشکیل شد.

حجت الاسلام رضا حقیان روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان لرستان با اشاره به اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: تشکیل شوراهای محلات با محوریت مساجد تحت عنوان «طلایه دار امر به معروف و نهی از منکر» در دستور کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در بیان اهمیت موضوعات و مسائل  مختلف  حوزه امر به معروف و نهی از منکر خداوند در قرآن و ائمه  در روایات متعدد از روش‌ها و شیوه‌های ویژه‌ای استفاده می‌کنند.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر لرستان  عنوان کرد: چنانچه در جامعه مسائل و موضوعات مربوط به ۲ واجب امربه معروف و نهی از منکر تشریح شود به طور یقین مردم بیشتر و بهتر از گذشته در جامعه اهتمام خواهند داشت.

حجت الاسلام حقیان گفت: ایجاد اعتقاد و باور واجب بودن امربه معروف و نهی از منکر اولین  رویکرد ستاد امربه معروف و نهی از منکر است بر همین اساس همه ما موظف هستیم به عنوان یک مسلمان تبلیغ و ترویج دو فریضه امربه معروف و نهی از منکر را در دستور کار قرار دهیم.

وی تصریح کرد: گفتمان سازی، ترویج و تبلیغ امربه معروف و نهی از منکر از طریق تریبون‌های نماز جمعه، رسانه‌های صوتی، تصویری و نوشتاری و همچنین در مدارس و دانشگاه‌ها  امری ضروری است که در همین راستا یکی از مهمترین اقدامات ستاد امربه معروف و نهی از منکر  ترویج، تبلیغ و گفتمان سازی با استفاده از تمام ظرفیت‌هاست و رسانه بهترین ظرفیت است.

وی با اشاره به تشکیل شورای امربه معروف و نهی از منکر ادارات دولتی اظهار داشت: ورود به حوزه امربه معروف و نهی از منکر مسئولان از دیگر اقدامات مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان است که در همین راستا  یک گروه با توجه به شناختی که از قانون اساسی دارند هر کجا مسئولی بر خلاف قانون عمل کند منکرات این مسئول را شناسایی و برطرف می‌کنند.

حجت الاسلام حقیان افزود: تشکیل شوراهای محلات با محوریت مساجد تحت عنوان طلایه دار امر به معروف و نهی از منکر در راستای امربه معروف و نهی از منکر محیط پیرامون خود از دیگر اقدامات در دستور کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان است.

دبیر  ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان لرستان عنوان کرد: متاسفانه یکی از آفات امر به معروف و نهی از منکر طی سال‌های گذشته این بوده که  تنها به موضوع حجاب پرداخته‌ایم و چون روش درستی هم در پیش نگرفته‌ایم موفق نشدیم این در حالی است که حجاب تنها یک مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

وی بیان کرد:  با توجه به تاکید مقام معظم رهبری معروفات و منکرات عرصه انتخابات در حوزه رفتاری نامزدها، مردم و مجریان را استخراج کرده‌ایم که در همین راستا ۳۰ منکر و ۲۲ معروف شناسایی شده و در دستور کار گروه‌های تخصصی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها