۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۸
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 84175101
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار همدان: مشکلات ساکنان کوی فردوس رفع می‌شود

همدان- ایرنا- فرماندار همدان گفت: کمبود و مشکلاتی در زمینه امکانات و زیرساخت های رفاهی و خدماتی در مجتمع های مسکونی کوی فردوس شهر همدان وجود دارد که با کمک دستگاه های متولی به زودی رفع می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی محمدی روز سه شنبه در بازدید از کوی فردوس همدان بر رفع مسائل و مشکلات ساکنان این منطقه تاکید کرد و از دستگاه‌های خدمات‌رسان خواست روند تامین خدمات عمومی مورد نیاز این محله تسریع شود.

وی با اشاره به سکونت حدود ۶۰۰ خانوار در مجتمع های مسکونی کوی فردوس، گفت: برخی از تعاونی های مسکن و پیمانکاران این مجموعه در انجام تعهدات خود کوتاهی کرده‌اند که پیگیری قانونی لازم باید در این خصوص انجام شود.

فرماندار همدان افزود: ساکنان این واحدها برای اخذ پایان کار و رفع نواقص موجود اقدامی نکرده اند که این موارد با همکاری ادارات کار،تعاون و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، شهرداری و نظام مهندسی ساختمان باید رفع شود.

او خاطرنشان کرد: آماده سازی و محوطه سازی این واحدها طبق قانون بر عهده تعاونی های مسکن بوده که در این زمینه کوتاهی شده است.

محمدی، کمبود فضای آموزشی را از دیگر مشکلات کوی فردوس دانست و گفت: تنها یک قطعه زمین با کاربری آموزشی در این منطقه وجود دارد که با تحویل زمین به آموزش و پرورش و همکاری نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز، یک باب مدرسه در این منطقه ساخته می‌شود.

فرماندار همدان با اشاره به اعلام آمادگی خیرین برای احداث مجموعه فرهنگی و مذهبی در این منطقه، افزود: طبق اعلام راه و شهرسازی قطعه زمینی به مساحت حدود ۵۰۰ متر مربع برای این پروژه پیش بینی شده است.

وی همچنین اختصاص خط ویژه تاکسیرانی برای ساکنان کوی فردوس را ضروری دانست و تاکید کرد: شرکت اتوبوسرانی در کوی فردوس به ساکنان خدمات ارایه می دهد اما کافی نیست و ساکنان برای ایاب و ذهاب مناسب مشکل دارند.

محمدی اظهار داشت: برای جبران کمبود نانوایی در این منطقه به زودی یک واحد نانوایی از شهر همدان به این محله منتقل می شود تا اهالی این محل مشکلی برای تهیه نان هم نداشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها