رییس دانشگاه آزاد: دنیای غرب از اسطوره سازی تهی است

کرمان - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز دنیای غرب از اسطوره سازی تهی است برای همین نمی توانند یک جریان پایدار و مستدام شوند گفت: غرب اسطوره های مجازی و فرضی می سازد.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی طهرانچی روز سه شنبه در اولین سالگرد شهادت سپهبد  شهید حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای دانشجو در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان بیان کرد:انقلاب اسلامی توانسته با عمر ۴۰ ساله با احیای مجدد تمدن، اسطوره ای همانند شهید سلیمانی را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه مکتب هایی که اسطوره ساز نباشند؛ عقیم می مانند افزود: در قرآن کریم بحث اسوه حسنه به عنوان یک الگو برای همه انسان ها مطرح شده است. 

وی با بیان اینکه خط، مکتب و فکر آنگاه باقی می ماند که انسان ساز باشد اظهار داشت: در حقیقت امامت شاکله انسان کامل است. 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی زمانی می تواند؛ جریان باشد که بتواند انسان هایی پیرو انسان کامل و ائمه معصومین (ع) و دست یافتنی را عرضه کنند. 

طهرانچی با اشاره به نقش مکتب سلیمانی گفت: دانشگاهیان باید به شهید سلیمانی به عنوان یک قهرمان و اسطوره نگاه کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در کرمان سخن از خصوصیات و ابعاد شخصیت سلیمانی گفتن سخت است زیرا جای، جای این شهر کسانی هستند که بهتر و نیک او را می شناسند. 

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاهیان باید ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی را بشناسند و الگو قرار دهند گفت:  دانشگاهیان باید قهرمان سازی شهید سلیمانی را با کلام هنر، شعر و ادبیات به تصویر بکشند.

وی بیان داشت: دانشکده های تاریخ، هنر و  فلسفه شهید سلیمانی را آنچه که بود به تصویر کشید تا جوانان واقعه در این ظلمت کده جهانی با الگوهای زمینی که متصل به الگوهای الهی هستند؛ آشنا شوند.

طهرانچی با اشاره به آیات قرآن کریم مبنی بر اینکه شهدا زنده اند تصریح کرد: امروز ما باید به انتقام سخت فکر کنیم و انتقام سخت فقط نظامی نیست همان گونه که رهبری فرموند جنبه های نرم افزاری انتقام سخت است که یکی از جلوه های انتقام سخت جهاد علمی است که شهیدان فخری زاده، علی محمدی، رضایی زاده از این جلوه هستند. 

وی گفت: از سرزمین سردار دل ها که فرمانده سپاهیان بزرگ در این سرزمین بوده است اعلام می کنیم؛ دشمنان بسیار کور خوانده اند که ما از ولی فقیه و انقلاب خود دست برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها