دانش‌آموزان روستای بسک تالش از اینترنت برخوردار می‌شود

آستارا - ایرنا - بخشدار مرکزی تالش گفت: بخشی از تجهیزات دکل مخابراتی روستای بسک تامین و به پیمانکار پروژه تحویل داده شد و بعد از نصب در محلی نزدیک مدرسه، دانش‌آموزان از پوشش اینترنت برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مسعود شفیقیان روز سه شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری تالش اظهار کرد: دانش آموزان روستای بسک به علت نبود پوشش اینترنت، از نظر ادامه تحصیل در شبکه آموزش شاد، مشکل داشتند و برای دریافت آنتن به ارتفاعات می رفتند.

شهرام غنی زاده شهردار تالش نیز با اشاره به ممانعت بعضی از اهالی از نصب دکل به دلیل احتمال سرطانزا بودن آن، گفت: طبق استعلام از دانشگاه امیر کبیر، فرکانس دکل ضرر ندارد و مشکلی برای مردم ایجاد نخواهد کرد.

سید مرتضی مختاری مدیر آموزش و پرورش تالش نیز در این جلسه گفت: آموزش و آزمون های دانش آموزان در سامانه شاد ادامه دارد و با کمک خیران برای ۱۰۰ دانش آموز بی بضاعت، گوشی و تبلت تهیه شد تا از آموزش مجازی عقب نمانند.

محمد عظیمی مدیر آموزش و پرورش حویق نیز با اشاره به حضور حدود پنج هزار دانش آموز و ۴۶۶ همکار در ۷۶ مدرسه این بخش گفت: ۲۵ درصد دانش آموزان معادل هزار و ۵۰۰ نفر، عشایر و فاقد گوشی و تبلت هستند و با استفاده از درس نامه های آموزگاران ادامه تحصیل می دهند و بقیه مدارس از اینترنت برخوردارند.

آموزش و پرورش تالش ۳۷ هزار دانش آموز دارد و برای جلوگیری از شیوع ویروس عالمگیر کرونا، کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها در فضای مجازی برگزار می شود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها