۱۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84175040
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳۵۹ سند ولادت امسال در ورامین ثبت شد

تهران- یکهزار و ۳۵۹ سند ولادت از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان ورامین ثبت شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

عباسعلی صفاری روز سه‌شنبه در جلسه ستاد ثبت وقایع حیاتی که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون، هزار و ۳۵۹ فقره سند ولادت در شهرستان ورامین ثبت شده که از این تعداد، ۸۶.۹ در زمانی قانونی بود.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ ، تعداد اسناد ولادت ثبت شده در شهرستان ورامین ۲ هزار و ۱۵۵ فقره بود که از این تعداد، ۸۸.۱ درصد در زمان قانونی ثبت شده بود.

رئیس اداره ثبت احوال ورامین گفت: بیشترین فراوانی اسم در پسران متولد شده ورامین شامل امیرعلی، محمد ، علی، امیرحسین و حسین و بیشترین فراوای اسم در دختران متولد شده ورامین شامل فاطمه، زهرا، زینب، هلما و آوا است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۸۶۳ فقره فوت در شهرستان ورامین رخ داده که ۷۰.۳۴ درصد در زمانی قانونی ثبت شده است .

وی تعداد فوتی‌های شهرستان در سال گذشته را ۷۸۴ مورد اعلام کرد.

صفاری تأکید کرد: بر اساس قانون، هر گونه رخداد ولادت و فوت باید در بازه زمانی ۱۰ روزه ثبت شود در غیر این صورت، متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده شده و برای آنان مجازات کیفری صادر می‌شود.

وی اظهار داشت: به منظور ثبت وقایع مربوط به ولادت و فوت افراد، دهیاران، آرامستان ها و ببیمارستان‌ها موظفند که به طور منظم آمار دقیق را در اختیار ثبت احوال قرار دهند و در این بین، اعلام وضعیت فوت افراد به ویژه در مناطق روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس ثبت احوال ورامین تاکید کرد: بخشداران و دهیاران موظفند تا در اسرع وقت وقایع فوت و ولادت در سطح روستاها را به ثبت احوال اطلاع دهند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها