آزمون استانداردهای مهارتی فرهنگ و هنر در خراسان شمالی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: نخستین آزمون جامع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و سی و سومین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر در استان برگزار می‌شود. 

ابوالحسن حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمون عملی با حضور ۳۲۸ نفر از ۲۰ تا ۲۳ دیماه و آزمون تئوری با ۲۶۷ نفر در ۲۶ دیماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 
وی اظهار کرد: در این دوره هنرجویان در رشته های هنر آیینه کاری، گرافیک رایانه، تصویربرداری و عکاسی دیجیتال آزمون می دهند. 
حیدری اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و اجرای دقیق و رعایت پروتکل های بهداشتی، برابر سیاست های اعلام شده ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا، دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آزمون تئوری مهارتی را در تاریخ ۲۶ دیماه به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود. 
وی، همچنین خاطرنشان کرد: ۵۹۵ نفر از هنرجویان مراکز مهارت آموزی خراسان شمالی از ۲۰ تا ۲۶ دیماه در شهرستان های بجنورد، شیروان، فاروج، اسفراین و جاجرم در آزمون عملی جامع و ادواری استانداردهای مهارتی بخش فرهنگ و هنر شاخه کاردانش شرکت می‌کنند. 
حیدری خاطرنشان کرد: مرکز مهارت آموزی پویش، جهان تصویر، جهان نما، آبادگران در بجنورد، دوستی و ارغوان(جاجرم)، سینما فاروج، دانش(شیروان) و هنرهای زیبا (اسفراین) میزبانی این دوره از آزمون را بر عهده دارند.

استان خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها