۴۶۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های گیلان بستری هستند

رشت - ایرنا - معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون ۴۶۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان استان بستری هستند.

دکتر مسعود نوروزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  ۷۸ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده است.

وی خاطر نشان کرد: ٩٠ بیمار مبتلا به ویروس کرونا به دلیل وخامت حال در بیمارستان های استان گیلان تحت مراقبت های ویژه هستند.

وی با اشاره به نقش ورزش و تغذیه سالم در تقویت سیستم ایمنی بدن بیان داشت: در کنار رعایت توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا از جمله فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست ها و استفاده از ماسک باید به ورزش و تغذیه سالم نیز توجه شود.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر این مطلب که نباید از نقش ورزش غافل شد، اظهار داشت: انجام حرکات ورزشی ترجیحا در منزل با توجه به شرایط کرونا بسیار مهم است.

وی اظهار داشت: برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده از میوه و سبزی و پرهیز از فست فود و مواد غذایی آماده باید مورد توجه مردم باشد.

 مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۶۲۰ نفر رسید،  تاکنون یک میلیون و ۲۹ هزار و ۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

 ۴۸۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۷ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۴۱۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

مجموع جانباختگان بر اثر بیماری کووید ١٩ در ایران به ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها