عمر پربرکت شهید فخری زاده صرف توانمندسازی دفاعی کشور شد 

یاسوج- ایرنا- رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج با تسلیت چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده دانشمند دفاعی و هسته ای کشور، گفت: عمر پربرکت ایشان صرف تحقیق و پژوهش برای توانمندسازی هسته ای و دفاعی ایران شد. 

سید حمدالله اکوانیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از ویژگی های مهم افراد اثرگذار پرورش یافته گفتمان انقلاب اسلامی گمنام بودن آنان است. 

وی افزود: بسیاری از افراد برجسته در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که در توسعه و پیشرفت علمی کشور نقش ارزنده ای داشته اند اما چندان تمایل و علاقه به تبلیغات یا شناساندن خود در افکار عمومی نبودند و یکی از چنین افراد مؤثر و پرورش یافته مکتب امام راحل و انقلاب اسلامی شهید فخری زاده بود. 

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج بیان کرد: شهید فخری زاده در حوزه تکنولوژی دفاعی و صنعت هسته ای جزو دانشمندان تراز اول جهانی بود و تلاش های ایشان در زمینه افزایش قدرت بازدارندگی و امنیت کشور ثمربخش بوده و امروزه پس از شهادتش مشخص شده است. 

اکوانیان عنوان کرد: توسعه و پیشرفت دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون اینگونه افراد و شخصیت ها بوده است. 

وی ابراز داشت: برگشت به سال های گذشته نشان می دهد که توان بازدارندگی و امنیت کشور در حوزه های مختلف نتیجه تلاش همین دسته از افراد بوده که نمونه بارز آن در دوران هشت سال دفاع مقدس است. 

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج گفت: در آن دوران با فرهنگ شهادت و تلاش بسیاری از افرادی که گمنام بودند و در گمنامی نیز شهید شدند نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست مقتدرانه به مسیر خود ادامه دهد. 

اکوانیان اظهار داشت: در کنار ویژگی علمی شهید فخری زاده بر اساس مجموعه اطلاعاتی که از ایشان پس از شهادتش به دست آمده و مصاحبه ها و سخنرانی های انجام شده او دارای ویژگی های ممتازی بود که از جمله آنها تعهد به آرمان های انقلاب اسلامی و اخلاق علمی برحسته است. 

وی افزود: مجموعه این امور نشان می دهد که موفقیت در حوزه های علمی و فناورانه از یک سو نیازمند اخلاق و باورهای عمیق دینی بوده و از سوی دیگر نیز مستلزم داشتن روحیه و پشتکار است که این ۲ ویژگی مهم در کنار توانایی های علمی در شخصیت شهید فخری زاده و سایر دانشمندان شهید کشور قابل مشاهده است. 

اکوانیان بیان کرد: این ویژگی ها همان چیزی است که امروزه دانشگاهیان و فعالان عرصه فناوری کشور باید برای کسب موفقیت های هر چه بیشتر و کمک به توسعه و پیشرفت ایران از آنها الگو بگیرند. 

محسن فخری زاده معاون وزیر، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند دفاعی و هسته ای کشور جمعه هفتم آذرماه ۱۳۹۹ در منطقه آبسرد دماوند و در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها