تخلفات سازمان خصوصی‌سازی درباره کشت و صنعت مغان رسیدگی می‌شود

اردبیل - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اردبیل از رسیدگی به پرونده رئیس وقت سازمان خصوصی سازی درباره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان خبر داد.

به گزارش ایرنا از دادگستری اردبیل ، ناصر عتباتی روز سه‌شنبه به خلع ید مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان از خریدار و بازگشت آن به بیت‌المال اشاره کرد و افزود: تخلفات و جرائم اتفاق افتاده در روند واگذاری که از سوی رئیس‌ وقت سازمان خصوصی‌سازی صورت گرفته بود در قالب پرونده کیفری در محاکم قضایی صالح در تهران در حال رسیدگی می‌باشد.

او اظهارکرد: در پی ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان پس از سفر استانی رئیس قوه قضاییه و از سوی هیات داوری و همچنین در راستای ماموریت آیت‌الله رئیسی به دادگستری استان اردبیل در رابطه با پیگیری این موضوع، آخرین اقدام در خصوص خلع ید این شرکت از خریدار صورت گرفت و نگین کشاورزی ایران به بیت‌المال بازگشت.

وی با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های مستمر دادگستری استان اردبیل و مسئولان ذیربط، هیات مدیره دولتی و مدیرعامل جدید در شرکت کشت و صنعت مغان مستقر شد، گفت: پس از اقدام مهم دستگاه قضایی در مورد بازگشت این مجتمع بزرگ به بیت‌المال، گام بعدی نظارت بر نحوه اقدامات هیات مدیره جدید و مراقبت از اموال شرکت و پیگیری امورات بر زمین مانده است که دادگستری نسبت به این موضوع نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

عتباتی افزود: دستگاه قضایی در رابطه با شرکت کشت و صنعت مغان از اعتبار و توان خود به طور کامل استفاده کرد و در این مرحله نیز با نظارت کامل بر عملکرد هیات مدیره دولتی، نسبت به این حفظ اموال و رونق تولید در این مجموعه تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی ، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات مدرن میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه‌های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در اجرای قانون خصوصی سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهر ماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری واگذاری ابطال شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها