معاون سازمان توسعه تجارت: بوشهر در امر صادرات پیشرو است

بوشهر - ایرنا - معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت گفت: استان بوشهر در امر صادرات پیشرو و بندر دیر  پیشانی این توسعه است.

مجتبی موسویان ریزی  روز سه شنبه در نشست با مسوولان و فعالان اقتصادی شهرستان دیر استان بوشهر با تاکید بر جایگاه ویژه بوشهر در بخش صادرات، افزود: با وجود محصولات مهم گوجه فرنگی، ماهی، میگو و خرما این استان زمینه و فرصت اشتغال زیادی دارد.

وی ادامه داد: بندر دیر با وجود ظرفیت و زیرساخت‌های خوب صادراتی می‌تواند به تمام کشور سرویس دهد و باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز گفت: بندر دیر به دلیل نزدیک بودن به کشور قطر و داشتن زیرساخت‌های لازم فرصت خوبی برای صادرات محصولات مختلف از استان بوشهر است.

ابوالقاسم محمدزاده افزود: کالاهای صادراتی سراسر کشور از بندر دیر ترانزیت می‌شود و قطری‌ها نیز علاقه زیادی به کالاهای ایرانی دارند.

وی گفت:  در سال ۹۵  میزان رقم صادراتی از این بندر ۲۰۰ هزار دلار بوده و این رقم در سال ۹۸ به ۸۵ میلیون دلار رسیده است.

یکی از بازرگانان فعال در امر صادرات بندر دیر گفت: تمام نگاه روابط قطر به سمت استان بوشهر بویژه بندر دیر است.

اسماعیل مومنی افزود: در زمان حاضر زیرساخت لازم صادراتی در این بندر فراهم است و با کمک سرمایه گذاران و تاجران اشتغال پایدار ایجاد شده است.

وی گفت:  زمان، هزینه و استمرار کار برای بازرگانان دیری و قطری بسیار حائز اهمیت است و مسئولان باید در این زمینه حمایت بیشتری کنند.

 فرماندار دیر نیز گفت: به دلیل مسافت کم و زیرساخت‌های فراهم شده، صادرات به قطر بهترین گزینه برای تجار و بازرگانان این بندر است.

کریم علی حسنی افزود:بر اساس شاخصه‌های موجود باید به زیر ساخت‌های لازم برای تکمیل زنجیره صادراتی در شهرستان کمک شود.

وی متانول ، گوجه فرنگی، معادن، صید و صیادی و آبزی پروری را از جمله ظرفیت‌های بندر دیر عنوان کرد که با تقویت این ظرفیت‌ها باید سرمایه گذار را به کار و فعالیت در این بندر راغب کرد. 

فرماندار دیر بیان کرد: در زمان حاضر بهترین مقصد صادراتی تره بار و میوه به کشور قطر است که به وسیله کانتینرهای یخچالی از بندر دیر صادر می‌شود.

بندر دیر(dayyer) در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها