عضو خبرگان رهبری : حفظ امنیت کشور مرهون فداکاری شهدا است

اهواز - ایرنا - یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تجلیل از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و امنیت کشور گفت: حفظ امنیت کشور مرهون فداکاری و ایثار شهدا است.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت ا... سیدمحمدعلی موسوی جزایری روز سه‌شنبه در آیین تشییع پیکر مرزبان شهید ستوان سوم علی معاوی که در درگیری دوشنبه شب با قاچاقچیان و اشرار مسلح در منطقه مرزی دشت آزادگان به شهادت رسید افزود:براساس آیات الهی قرآن ، شهدا نزد خداوند از منزلت بالایی برخوردار هستند و ما از درک جایگاه آنان نزد خداوند عاجز و ناتوان هستیم.
وی گفت: اگر شهدا و ازخودگذشتگی آنان نبود دشمنان امنیت و اقتدار کشور ، به اهداف خباثت آمیز خود می‌رسیدند و امنیت از مردم سلب می‌شد.
زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان با بیان اینکه شهدای ما با تقدیم خون خود دشمنان کینه توز را مایوس کردند افزود:شهدا سرمایه عظیم معنوی ملت ایران هستند و ما افتخار می‌کنیم که ادامه دهنده راه درخشان و پرفروغ آنان هستیم.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان نیز در این آیین با تجلیل از نقش شهید معاوی در انجام ماموریت‌های حرفه‌ای مرزبانی بیان کرد: مرزبانان به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی از مجاهدان در راه خدا هستند.
سردار لطفعلی پاکباز به نقش بی بدیل مرزبانی در حفظ و حراست از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی به طول هشت هزار و ۷۵۵کیلومتر بیان کرد: مرزبانان به کسانی که قصد تعرض به مرزهای ایران اسلامی را داشته باشند با قاطعیت برخورد می‌کند.
وی با بیان اینکه مرزبانی با تقدیم دهها شهید ، با اقتدار و قاطعیت با برهم زنندگان نظم و امنیت کشور مقابله خواهد کرد افزود: مرزبانان هوشیار و همیشه بیدار ما با هر اقدامی که به امنیت ، نظم و اقتدار کشور آسیب بزند برخورد می‌کند.

به گزارش ایرنا در درگیری غروب دوشنبه ۱۵ دی در منطقه مرزی و عمومی دشت آزادگان در غرب خوزستان، تعدادی از اشرار و قاچاقچیان مسلح با آتش متقابل مرزبانان کشته یا زخمی شدند.
پنجم مهر ۱۳۹۹ نیز ۲ مامور مرزبانی هنگ مرزی دشت آزادگان و هویزه در درگیری با اشرار مسلح در منطقه هورالعظیم به شهادت رسیده و یک نفر نیزمجروح شد.
استان خوزستان حدود ۵۶۸ کیلومتر مرز دریایی، خاکی ، آبراهی و رودخانه‌ای با عراق دارد و با ۲ استان میسان و بصره همسایه است.  
در ماه‌های اخیر مواردی از قاچاق دام به عراق در محدوده مرزی دشت آزادگان و هویزه و درگیری با اشرار و قاچاقچیان مسلح دریافت شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها