آستان قدس رضوی و سازمان مدیریت بحران کشور تفاهمنامه امضا کردند

مشهد- ایرنا- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز سه شنبه تفاهمنامه همکاری مشترک این دو نهاد را امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، در این مراسم با تشکر از توجه ویژه آستان قدس رضوی به مدیریت بحران گفت: ایران کشوری پرحادثه است و متاسفانه باور به وجود بحران هنوز در بین مردم و مسوولان نهادینه نشده است.
اسماعیل نجار افزود: باید به مدیریت بحران در کشور توجه بیشتری شود همان‌گونه که تولیت آستان قدس رضوی به این مهم توجه داشته و اقدامات بسیار مؤثری در این راستا انجام داده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با تمهیدات لحاظ‌ شده و همکاری مشترک با مجموعه آستان قدس رضوی در قالب انعقاد تفاهمنامه بتوانیم از بروز خسارت و حوادث بیشتر جلوگیری کنیم.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: موضوع پدافند غیرعامل در ساختار جدید آستان قدس رضوی، به صورتی منسجم‌ و در قالب شورای عالی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دیده شده است که نشان‌دهنده اهتمام جدی مجموعه به این امر است.
مصطفی خاکسار قهرودی با بیان این که تغییرات ایجاد شده در ساختار آستان قدس رضوی، جایگاه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل را به‌ صورتی چشمگیر ارتقا داده است افزود: وسعت فعالیت مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آستان قدس رضوی در سال‌های گذشته معطوف به حوزه جغرافیای حرم مطهر بود اما امروز در همه ساختار و نظام آستان قدس رضوی مطرح‌ شده است.

وی اضافه کرد: خدا را شاکریم که از نعمت بزرگ و ارزشمند امنیت برخورداریم و اگر ایثارگری و رشادت شهدا و رزمندگان ما نبود نمی‌توانستیم از تهدیدها، آسیب‌ها و توطئه‌های دشمنان به سلامت عبور کنیم.
هم‌اندیشی، هم‌افزایی و همکاری علمی و کاربردی مشترک با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای ارتقای توانمندی‌ها در مواجهه با مخاطرات متصور و ایجاد هماهنگی و انسجام در زمینه‌های اجرایی با انجام پروژه‌ها و فعالیت‌های عملیاتی، پشتیبانی، مطالعاتی، تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی، عمرانی و تأمین تجهیزات تخصصی مدیریت بحران از مهم‌ترین موضوع‌های این تفاهمنامه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها