همه دانشجویان دستیاری پیش از ۱۴۰۰ وام دریافت می‌کنند

تهران- ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمامی دانشجویان دستیاری تا پایان سال ۱۳۹۹ وام دستیاری دریافت می‌کنند.

بهروز رحیمی  سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: در یک سال اخیر  ردیف وام دستیاری در بودجه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برای نخستین بار ایجاد شد که به دنبال آن ۱۰ هزار دانشجوی دستیاری، رزیدنتی و پی اچ دی Phd  وام دستیاری به مجموعِ ۱۵۰ میلیارد تومان دریافت می کنند.

وی افزود: به دنبال هماهنگی های صورت گرفته با بانک قرض الحسنه مهر، ثبت نام از دانشجویان متقاضی در آبان ماه گذشته آغاز شد. نخست ثبت نام از ورودی های سال ۹۶ به قبل و با اولویت متاهل ها بود اما سپس از ورودی های ۹۷ و ۹۸ به قبل نیز ثبت نام به عمل آمد.

۶ هزار دانشجو متقاضی وام دستیاری

رحیمی با بیان اینکه در هفته های پیش رو ثبت نام وام دستیاری از ورودی های سال ۹۹ نیز آغاز خواهد شد، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۶ هزار دانشجوی دستیاری برای دریافت وام ثبت نام کرده اند و  ۳ هزار وام دستیاری پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: هر ۶ هزار نفر نیز به بانک معرفی شده اند و باید پس از افتتاح حساب به صورت اینترنتی، تنها با یک بار مراجعه به نزدیک شعبه محل زندگی و ارائه مدارک، وام را دریافت کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: دریافت وام دستیاری با حداقل ضامن برای دانشجویان امکان پذیر شده است. بر اساس گفت وگو با بانک مورد نظر، یک ضامن برای هر دانشجو لازم است. همچنین دانشجویان می توانند ضامن یکدیگر برای دریافت وام شوند.

ادامه پرداخت وام دستیاری در سال ۱۴۰۰
وی گفت: پرداخت وام دستیاری در سال ۱۴۰۰ نیز پرداخت وام دستیاری ادامه دارد به گونه ای که دانشجویانی که امسال از این وام استفاده کرده اند سال آینده نیز امکان دریافت دوباره وام دستیاری برایشان فراهم است.

رحیمی در ادامه از تلاش صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برای افزایش وام به جمعیت بیشتر دانشجویان خبر داد و تاکید کرد: این صندوق در تلاش برای افزایش سقف وام های دانشجویی است. 

رییس صندوق رفاه وزارت بهداشت افزود: افزون بر اعطای وام دستیاری برای نخستین بار در این صندوق و استقبال دانشجویان از دریافت آن، بیمه دستیاری نیز برای این گروه از دانشجویان در نظر گرفته شده است که تاکنون بیش از ۴ هزار نفر برای دریافت آن تقاضا کرده اند.

وی گفت: با برقراری این بیمه، دانشجویان دستیاری و رزیدنتی در طول فعالیت خود بیمه درمانی خواهند داشت.

به گزارش ایرنا،  ثبت نام برای دریافت وام دستیاری به صورت الکترونیکی و اینترنتی از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد.

بر اساس تفاهم صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و بانک قرض الحسنه مهر این وام با کارمزد ۴ درصد، بازپرداخت ۳۶ ماهه و دوره تنفس هشت ماه تا یک سال بسته به زمان فراغت از تحصیل دانشجویان، پرداخت می شود.دانشجویان برای دریافت این وام به یک ضامن با حداقل ضمانت ها نیاز دارند و باید برای یک بار به نزدیک ترین شعبه بانک قرض الحسنه مهر مراجعه کنند.

دانشگاه های علوم پزشکی پس از ثبت نام دانشجویان اسامی را به صندوق رفاه اعلام و سپس صندوق نیز اسامی را به شعبه های بانک اعلام می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha