صالحی: راکتور تحقیقاتی تهران به نام شهید فخری‌زاده نام‌گذاری شد

تهران - ایرنا - رییس سازمان انرژی اتمی گفت: به افتخار شهید محسن فخری زاده، قلب سازمان انرژی اتمی در سایت شهید شهریاری، نگین این سایت که راکتور تحقیقاتی تهران است به نام شهید فخری زاده نام‌گذاری می‌کنیم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، مراسم چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده دانشمند دفاعی-هسته‌ای هم‌زمان با ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار سپهبد سلیمانی با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع، امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل، رییس، معاونین و مدیران سازمان انرژی اتمی و خانواده معظم شهید فخری زاده در مسجد شهدای سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

علی اکبر صالحی معاون رییس‌ جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در این مراسم درباره فضایل اخلاقی و درجات علمی شهید فخری زاده با اشاره به آشنایی ۲۰ ساله با شهید فخری زاده و ارتباط علمی با شهید در مباحث هسته‌ای گفت: از این مرد همیشه امید خیر بود. در ضمیر او می‌دیدید که به دنبال خیر است. ذهن و وجودش دنبال خدمت بود. ندیدم به کسی بدی برساند. ممکن بود چالش داشته باشد اما هیچ‌گاه بدی کسی را نگفت حتی با کسانی که بیشترین چالش را داشت با احترام رفتار می‌کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: شهید فخری زاده نسبت به خواسته‌های همکاران و مردم دل‌تنگ نمی‌شد کار بزرگ خود را اندک و کار کوچک دیگران را بزرگ می‌شمرد. در گمنامی کار می‌کرد و کمتر ایشان را در صحنه عمومی می‌دیدیم.

صالحی درباره اشتیاق شهید به علم و دانش گفت: همواره به دنبال دانش‌افزایی بود و طلب دانش داشت و این یکی از خصائل مؤمنین است. خواری در راه خدایش از عزت با دشمن برایش محبوب تر بود. خیلی‌ها می‌توانستند در این جایگاه به گونه ای دیگر عمل کنند، اما او نکرد و پاداشش را که همانا شهادت در راه خدا بود، گرفت.

وی، دینداری و ولایتمداری را یکی از خصوصیات بارز شهید دانست و ادامه داد: اهل ایمان کامل به تعالیم دین و متشرع بود. بُعد عارفانه ایشان را بعد از شهادتشان متوجه شدم.  ولایتمدار صادق، انقلابی به تمام معنا و وفادار به انقلاب بود. ندیدم عضو حزب و فرقه‌ای باشد و به دور از جناح‌بندی‌ و دسته‌بندی سیاسی بود. او امید به پروردگار داشت و می‌دانست راه خدا، راه همواری نیست.

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: به افتخار این برادر بزرگوار، قلب سازمان انرژی اتمی در سایت شهید شهریاری، نگین این سایت که راکتور تحقیقاتی تهران است را امروز به نام شهید فخری زاده نام‌گذاری می‌کنیم.

در ادامه مراسم، لوح تجلیلی به پاس سال‌ها خدمات ارزنده شهید فخری زاده، توسط حجت‌الاسلام میرلوحی، سردار حاتمی، امیرعبدالهیان و صالحی به فرزند این شهید اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار سیاست